Żużel - Best Speedway Tv

Bartosz Zmarzlik zalicza taśmę i wygrywa SGP w Chorwacji [RELACJA] | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Bartosz Zmarzlik zalicza taśmę i wygrywa SGP w Chorwacji [RELACJA]

Bartosz Zmarzlik

Bartosz Zmarzlik zalicza taśmę i wygrywa SGP w Chorwacji [RELACJA]

Pierwsza runda sezonu 2023 Speedway Grand Prix odbyła się w Gorican, w Chorwacji. Na przebieg zawodów wielki wpływ miała pogoda.

Rozkład jazdy w dzisiejszych zawodach:

źródło: FIM Speedway Grand Prix
źródło: FIM Speedway Grand Prix

Pogoda popsuła się i jeszcze przed startem zawodów zaczęło dosyć mocno padać. Start zawodów opóźniony. Po ponad pół godzinie ruszył czas dwóch minut. Deszcz już nie pada.

Eliminacje do SEC Challenge w Daugavpils, Antonio Lindbaeck prawie bezbłędny [WYNIK]

W pierwszym starcie najlepiej spod taśmy wyszedł Vaculik i on też dojechał pierwszy do mety. Na drugim miejscu przyjechał Janowski, następny był Nilsson. Bez punktu Madsen. Drugi bieg obfitował w większą ilość ścigania. Fricke wyprzedził Zagara i zgarnął drugą lokatę. Pierwszy do mety dojechał Zmarzlik, który wyszedł fenomenalnie spod taśmy. Ostatni do mety dojechał Holder.

Zakotłowało się na początku trzeciego biegu, na szczęście nikt nie upadł. Stawce odjechał Lambert, za nim metę przekroczył Michelsen, trzeci był Dudek. Lindgren bez punktów. W czwartym biegu Bewley stoczył walkę z Taiem Woffindenem o pierwsze miejsce, które wybronił. Trzeci na mecie był Doyle, a Thomsen zaliczył defekt.

Brak równania toru. Zaczęło padać w Gorican. Bieg piąty zaczął się od wjechania w taśmę Zmarzlika. Była to pierwsza taśma naszego rodaka w historii jego występów w SGP. W powtórce biegu zastąpi go rezerwowy Nick Skorja. Coraz mocniej pada. Najlepiej wystartował Dudek, jednak wyprzedził go Woffinden. Trzeci metę przekroczył Vaculik, rezerwowy przyjechał ostatni. Na początku szóstego biegu ładną walkę o pierwsze miejsce stoczyli wszyscy zawodnicy z wyłączeniem Janowskiego.

Reklamy

Bewley przekroczył jako pierwszy linię mety, zaraz za nim przyjechał Holder, trzeci był Lindgren, a czwarty Janowski. W siódmym biegu najlepiej spod taśmy wyszedł Lambert i przywiózł “trójkę”. Drugi był Madsen, następnie linię mety przekroczył Thomsen i Zagar. Mało ścigania na dystansie w Chorwacji. Wygrany start zasadniczo zapewnia wygraną w biegu. W ósmym biegu najlepiej wystartował Doyle. Błędy Nilssona na dystansie wykorzystał Max Fricke i przywiózł jeden punkt.

Drugi był Mikkel Michelsen, bieg wygrał Doyle. Po ośmiu biegach najwięcej punktów mają Lambert i Bewley – po 6 pkt. Top 3 uzupełnia Tai Woffinden z dorobkiem 5 punktów. Najwyżej z Polaków uplasował się Zmarzlik oraz Dudek – pozycja 7 i 8.

Bieg dziewiąty. Doyle walczy z Lambertem o prowadzenie w wyścigu. W kontakcie pozostaje z nimi Holder. Vaculik kompletnie nie liczy się w tym biegu. Linię mety przekroczyli w następującej kolejności: Doyle, Lambert, Holder, Vaculik. Najgorzej w biegu 10 wystartował Zmarzlik, ale już na przeciwległej prostej przebił się na drugą pozycję. Janowski upadł, ale udało mu się pozbierać i bieg nie został przerwany. Bieg 10 wygrał Michelsen, drugi był Zmarzlik, trzeci Thomsen.

Dudek w biegu jedenastym na początku zachował się identycznie jak Zmarzlik bieg wcześniej. Na dystansie naszego rodaka do końca atakował Leon Madsen. Finalnie bieg 11 zakończył się wygraną Fricke. Dwa punkty przywiózł Dudek, jeden punkt Madsen, a ostatni był Bewley, który na ostatniej prostej próbował minąć Duńczyka. Deszcz ustał. Najlepiej spod taśmy, w biegu 12, wyszedł Woffinden. Nilsson na starcie powtórzył wyczyn Zmarzlika i Dudka z poprzednich biegów, jednak nie dowiózł drugiego miejsca do mety. Wyprzedził go Lindgren. W tym biegu kompletnie nie liczył się Zagar.

Fenomenalnie ze startu wyszedł Vaculik. Zagar i Bewley stoczyli bój o drugie miejsce, jednka Brytyjczyk musiał uznać wyższość rywala. Wyścig 13 zakończył się zwycięstwem Vaculika, drugi był Zagar, trzeci Bewley, a czwarty Michelsen. Cała stawkę w kolejnym biegu nakrywa Lambert, którego próbował gonić nieskutecznie Tai. Po błędzie Fricka trzecie miejsce zgarnia Janowski.

Zmarzlik świetnie wystartował w biegu 15. Bieg zakończył się następującym wynikiem: Zmarzlik, Lindgren, Madsen, Doyle. Bieg 16 zaczął się od walki Thomsena z Holderem o prowadzenie, którą to Duńczyk wygrał. Dudek, natomiast dał się objechać Nilssonowi na pierwszym okrążeniu. Pierwszy linię mety przeciął Thomsen, później był Holder, Nilsson i Dudek. Po szesnastu biegach największą liczbę punktów zgromadził Lamber – 11, Woffinden – 10 oraz Zmarzlik – 8.

Przed startem biegu 17 odbyło się pierwsze równanie toru podczas tych zawodów. Andres Thomsen zaliczył w biegu 17 drugi defekt, a pierwsze swoje zwycięstwo dzisiejszego wieczoru odnotowuje Lindgren. Drugi przyjeżdża Frick, a trzeci Vaculik. Bieg 18 wygrał Doyle. Dudek był drugi, a trzeci Janowski. Zagar ukończył bieg na ostatnim miejscu, po problemach na trasie. Kolejny bieg, gdzie pierwsza trójka odjeżdża, a ostatni zawodnik ma problemy – w tym przypadku Madsen.

Metę jako pierwszy przekroczył Holder, następnie Michelsen i Woffinden. Bieg 20 fenomenalnie rozpoczął Bewley, natomiast Nilsson próbował zabrać się za Zmarzlika, jednak nie dał rady. Ostatni przyjechał Lambert. Do półfinałów awansował tylko jeden Polak, Bartosz Zmarzlik, który zgromadził 10 pkt i uplasował się na 5. miejscu. Na miejscu 11 z 7 pkt uplasował się Patryk Dudek, a Maciej Janowski zajął 14. miejsce. Rundę zasadniczą po raz pierwszy wygrał Robert Lambert.

W pierwszym półfinale pojedzie: Lambert (kask niebieski), Doyle (kask żółty), Michelsen (kask czerwony), Vaculik (kask biały). W drugim półfinale zmierzą się: Woffinden (kask żółty), Bewley (kask niebieski), Zmarzlik (kask czerwony), Lindgren (kask biały).

Pierwszy półfinał. Najlepiej ze startu wyszedł Doyle, którego ścigał Lambert. W walce o finał kompletnie nie liczą się Michelsen oraz Vaculik. Bieg zwycięża Doyle, drugi był Lambert, trzeci Michelsen, czawarty Vaculik.

Drugi półfinał. Najlepiej spod taśmy wyszedł Zmarzlik, który odjechał stawce. O drugie miejsce bili się Lindgren oraz Woffinden. Bieg zakończył się zwycięstwem Zmarzlika. Drugi linię mety przekroczył Lindgren, za nim przyjechał Woffinden oraz Bewley.

Finał. Wystartują: Jason Doyle (kask żółty), Robert Lambert (kask niebieski), Bartosz Zmarzlik (kask czerwony), Fredrik Lindgren (kask biały). Najlepiej spod taśmy wystartował Doyle i Zmarzlik. Po kontakcie upada Doyle, jednak się podnosi i nie ma powtórki. Bieg wygrywa Zmarzlik, drugi przyjeżdża Lambert, trzeci Lindgren.

1 Bartosz Zmarzlik3t2323316
2 Robert Lambert332302215
3 Fredrik Lindgren012232111
4 Jason Doyle133033013
5 Tai Woffinden23321112
6 Daniel Bewley33013010
7 Mikkel Michelsen22302110
8 Martin Vaculik3103108
9 Max Fricke213028
10 Jack Holder021238
11 Patryk Dudek122027
12 Anders Thomsend113d5
13 Leon Madsen021104
14 Maciej Janowski20u114
15 Kim Nilsson101114
16 Matej Zagar100203

fot. Taylor Lanning

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×