Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Metalkas 2. Ekstraliga

Jakub Krawczyk odchodzi z Ostrowa! Wszystko przez kary nałożone na klub

Jakub Krawczyk
Fot. Emilia Hamerska - Lengas

Autor: Krzysztof Choroszy

Jakub Krawczyk odchodzi z Ostrowa! Wszystko przez kary nałożone na klub

W ostatnich dniach oprócz poznania terminarza PGE Ekstraligi dowiedzieliśmy się również o drużynach, które nie uzyskały licencji w pierwszym terminie. Jedną z nich jest zespół z Ostrowa Wielkopolskiego, który w obliczu takiej sytuacji został zmuszony do bardzo poważnych zmian.

Kontrowersyjne kary za szkolenie

Ostrowianie byli jedną z pięciu ekip, jakie otrzymały odmowy w sprawie licencji od komisji. Oprócz nich były to drużyny z Gorzowa, Leszna, Opola i Rawicza. Większość z nich miała problem przez kary nałożonych za szkolenie, które były mocno krytykowane.

Odejście Jakuba Krawczyka

W piątek w swoich mediach społecznościowych klub przekazał swoje oficjalne oświadczenie. Możemy w nim przeczytać, że została podjęta ogromna próba ratowania miejscowego żużla, jednak żaden ze sponsorów nie miał możliwości pokrycia kosztów związanych z opłatami nałożonymi przez władze. W związku z tym musieli oni podjąć bardzo ciężką decyzję, jaką było wypożyczenie Jakuba Krawczyka do wrocławskiej Sparty. Jednocześnie nie zmienili swojego przekazu odnośnie poziomu szkolenia w klubie, który od kilku lat stoi na bardzo wysokim poziomie.

Poniżej pełna treść oświadczenia klubu z Ostrowa Wielkopolskiego:

‼️Oświadczenie TŻ Ostrovia S.A.‼️

W związku z odmową przyznania licencji TŻ Ostrovia S.A. przez Zespół ds. Licencji dla Klubów Ekstraligi Żużlowej oraz I i II ligi żużlowej na sezon 2024, po wielu rozmowach zarządu z udziałowcami spółki, właściciele klubu podjęli trudną, ale jedyną w tym momencie decyzję o ratowaniu ligowego żużla dla Ostrowa Wielkopolskiego.

Sponsorzy nie byli w stanie wyłożyć dodatkowych środków finansowych na sezon 2024, a horrendalnie wysokiej „opłaty szkoleniowej” w wysokości 340 tysięcy złotych, z którą absolutnie się nie zgadzamy, klub nie miał zaplanowanej w budżecie.

W związku z powyższym, by uzyskać licencję na sezon 2024, z bólem serca jesteśmy zmuszeni wypożyczyć do WTS-u Wrocław lidera formacji juniorskiej naszego klubu, Jakuba Krawczyka. Robimy to przyparci do muru przez bezduszny regulamin szkoleniowy, który krytykowaliśmy i będziemy krytykować.

Nadal uważamy, że szkolimy młodzież prawidłowo, o czym świadczy fakt, że wypożyczając lub transferując w ostatnim czasie aż czterech wychowanków, nadal mamy solidną formację juniorską, a kolejni wychowankowie przygotowywani są do licencji.

Nadal uważamy, że szkolimy młodzież prawidłowo, o czym świadczy fakt, że wypożyczając lub transferując w ostatnim czasie aż czterech wychowanków, nadal mamy solidną formację juniorską, a kolejni wychowankowie przygotowywani są do licencji.

Zdajemy sobie sprawę, że podjęliśmy trudną i niepopularną decyzję z punktu widzenia sportowego, zważywszy na nasze cele i ambicje na sezon 2024. Wierzymy, że kibice ją uszanują, a my nadal będziemy szkolić swoich wychowanków i walczyć o jak najlepszy wynik w kolejnym sezonie.

387488932 1048005386538023 5987221317019499316 n
Fot. Arkadiusz Siwek
386833726 742487364426405 3049968419312400787 n
Fot. Arkadiusz Siwek

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *