Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Ostrów chce PGE Ekstraligi. Z takim składem mogą bić się o awans

Ostrów
Fot. Marta Astachow

Autor: Krzysztof Choroszy

Żużel. Ostrów chce PGE Ekstraligi. Z takim składem mogą bić się o awans

Arged Malesa Ostrów w minionym sezonie 1. Ligi Żużlowej doszła do półfinałów, odpadając z dominatorem rozgrywek Falubazu Zielona Góra. Ostrowianom nie udało się powrócić do elity, z której spadli rok wcześniej. W przyszłym sezonie jednak ich aspiracje sięgają wyżej.

Władze ostrowskiego klubu już rozpoczęły budowę zespołu, który będzie w stanie bić się w przyszłym sezonie o jasno postawiony cel, czyli zwycięstwo w 1. Lidze Żużlowej i powrót do PGE Ekstraligi. W ostatnich dniach ogłoszone zostały nazwiska kolejnych zawodników, zasilających skład Arged Malesy w przyszłym sezonie. Już wcześniej dowiedzieliśmy się, że w drużynie pozostanie dwóch juniorów: Jakub Krawczyk i Sebastian Szostak.

Biorąc pod uwagę to, że Wiktor Przyjemski będzie reprezentował barwy ekstraligowego Platinum Motoru Lublin, wychowankowie ostrowian mogą być najlepszą formacją młodzieżową w całej lidze, a jak powszechnie wiadomo, dobra para juniorów jest kluczem do sukcesu całego zespołu, o czym dobitnie przekonali się w Toruniu, czy w Częstochowie. Ostrów od paru lat posiada klasowych młodzieżowców, którzy mogą być kluczowym elementem w układance Mariusza Staszewskiego.

Ich starsi koledzy również nie odstają poziomem, a wręcz trzeba tutaj powiedzieć, że w Ostrowie będą mieli jedną z najsilniej obsadzonych formacji seniorskich w całej 1. Lidze Żużlowej. Budowę składu rozpoczęli od zawodnika reprezentującego ostrowską drużynę w tym sezonie, a mianowicie Tobiasza Musielaka, który od kilku lat na ekstraligowym zapleczu prezentuje się znakomicie, będąc bardzo mocnym punktem swoich drużyn. Do Ostrovii powróci Chris Holder. Tegoroczny sezon dla Australijczyka przebiegał pod znakiem poważnej kontuzji kręgosłupa, przez co nie miał on zbyt wielu okazji do pokazania się w barwach Fogo Unii Leszno. Teraz schodząc poziom niżej, wydaje się, że będzie jednym z liderów ostrowian.

Szansę na odbudowanie się w zespole Mariusza Staszewskiego otrzymał Gleb Chugunov. Kontrowersyjny zawodnik od 2 lat poszukuje dobrej formy, jednak wielce prawdopodobne jest, że na zapleczu PGE Ekstraligi uda mu się notować solidne zdobycze punktowe. Podobnie sytuacja wygląda z Fredrikiem Jakobsenem. Duńczyk, schodząc ligę niżej, pragnie znowu zacząć błyszczeć.

Jak widać, Arged Malesa Ostrów na papierze prezentuje się bardzo dobrze i na pewno będą jednym z faworytów do zwycięstwa w przyszłym sezonie 1. Ligi Żużlowej. Ich głównymi rywalami wydają się być Polonia Bydgoszcz i Wilki Krosno. Bydgoszczanie również bardzo pragną awansu, gdyż mógłby on oznaczać powrót Wiktora Przyjemskiego do ich zespołu.

Przyszłoroczny skład klubu z Bydgoszczy będą stanowić: Kai Huckenbeck, Mateusz Szczepaniak i Andreas Lyager. Prawdopodobnie dołączą do nich jeszcze Tim Soerensen i Krzysztof Buczkowski. Taka formacja seniorska może być nawet mocniejsza od tej, jaką zbudowali w Ostrowie. Problemem bydgoszczan będzie formacja juniorska, która znacznie odstaje od dwójki Krawczyk-Szostak. Z Wilkami sprawa się ma nieco inaczej, gdyż seniorzy podkarpackiego zespołu nie są na papierze tak dobrzy, jak ci z Arged Malesy.

Przyszłoroczna rywalizacja Ostrovii Ostrów i Polonii Bydgoszcz zapowiada się bardzo interesująco. Oba zespoły mają zbliżone do siebie siły, a sprawa tego, kto wygra, najprawdopodobniej będzie rozstrzygać się do samego końca. Do tej dwójki w walce o awans do PGE Ekstraligi mogą powalczyć jeszcze krośnieńskie Wilki. Do tego jednak będzie potrzebna wysoka dyspozycja każdego z zawodników, co patrząc na nazwiska w ich zespole, nie jest takie oczywiste.

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *