Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC/Wywiady

Żużel. Kto jeszcze jest w stanie dorównać Mistrzowi Świata? Zawodnik wyraża swoje zdumienie

Żużel
Fot. Taylor Lanning

Autor: Patrycja Kowalczuk

Żużel. Kto jeszcze jest w stanie dorównać Mistrzowi Świata? Zawodnik wyraża swoje zdumienie

We wtorkowy wieczór gościem w naszym magazynie był Nicolai Klindt. Opowiedział nam m.in. o zmianie klubu w Danii, porównaniu torów w Polsce i Danii czy o Bartoszu Zmarzliku.

Temat czterokrotnego Indywidualnego Mistrza Świata został wywołany przez jednego z naszych widzów, który chciał poznać opinie Klindta o Zmarzliku.

„Obecnie nie ma tak dużo osób, które mogłyby osiągnąć jego poziom. Oczywiście Lindgren naciskał na niego. Może gdybym ja dostał się do SGP za kilka lat, to miałby większe trudności” – śmieje się. – „Myślę, że z łatwością wyrówna rekord tytułów Tony’ego, a nawet może zdobyć więcej. Oczywiście zależy kto przyjdzie do SGP i rzuci mu wyzwanie. „

Zapytaliśmy się naszego gościa czy uważa, że taką osobą, która może rzucić wyzwanie Bartoszowi Zmarzlikowi, jest Dan Bewley.

„Tak. Myślę, że on jest świetny na motocyklu. Kiedy ścigali się w Lublinie był odrobinę lepszy od Zmarzlika. Jest to trudny tor, a Zmarzlik był u siebie. Dan musi jeszcze trochę dojrzeć w pewnych obszarach ścigania. Ma bardzo dobry mental, ale na technicznych torach czy jadąc w tłoku, to Zmarzlik jest bardziej bezwzględny. Sądzę, że Dan ze swoim teamem będzie coraz lepszy z roku na rok i zostanie kandydatem do tytułu.”

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *