Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Żużel. Kibice ruszają na ratunek Unii Tarnów – Zrzutka na 1,5 miliona złotych

Żużel
fot. Paweł Wilczyński

Autor: Redakcja

Żużel. Kibice ruszają na ratunek Unii Tarnów – Zrzutka na 1,5 miliona złotych

Trwa niepewność co do przyszłości Grupy Azoty Unii Tarnów w Krajowej Lidze Żużlowej. Sponsorem klubu borykającego się z problemami finansowymi jest Grupa Azoty, której kłopoty sprawiły, że klub może mieć trudności z udziałem w lidze. Na tę sytuację zareagowali wierni kibice, którzy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce.

W niedzielę na platformie zrzutka.pl pojawiła się zbiórka pieniędzy o nazwie „Ratujemy Unię Tarnów”. Jej celem jest zebranie imponującej kwoty 1,5 miliona złotych w ciągu 90 dni. Trzykrotny mistrz Polski miał być jednym z głównych faworytów w Krajowej Lidze Żużlowej, a zespół zbudował najmocniejszy skład. Niestety, niespodziewane kłopoty finansowe głównego sponsora, Grupy Azoty, rzucają cień na udział Unii w rozgrywkach.

Przedstawiciele klubu nie są w stanie jednoznacznie określić, jaka będzie ostateczna decyzja. Rozmowy trwają, a sytuacja zmienia się co 15 minut. Wiceprezes Unii, Kamil Góral, wyraził jednak pewne optymizmy, zaznaczając, że sytuacja nie pogarsza się z dnia na dzień.

Na ten moment nie jesteśmy w stanie powiedzieć, jaka będzie decyzja. Rozmowy cały czas trwają. Proszę mi wierzyć, że dosłownie co 15 min zmienia się optyka i decyzja. Jednak bądźmy dobrej myśli, bo z dnia na dzień widzę, że jest coraz lepiej, a nie coraz gorzej – powiedział dla radia RDN Małopolska prezes Unii Kamil Góral.

Niezależnie od decyzji zarządu, kibice postanowili działać. W uzasadnieniu zrzutki czytamy: „Nasz klub znalazł się w bardzo trudnej sytuacji. Grupa Azoty najprawdopodobniej nie będzie sponsorować Unii Tarnów pierwszy raz od lat. Postanowiliśmy uruchomić zbiórkę zważając na ryzyko wycofania naszej drużyny z rozgrywek. Cel jest ambitny, ale każda kwota może pokazać, jak bardzo zależy nam na naszym klubie. W razie otrzymania wsparcia od sponsora/dofinansowania, środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla juniorów lub inne cele związane z finansami klubu. Pokażmy Zarządowi Klubu i Sponsorom, że jesteśmy ważną społecznością, gotową wspierać tarnowski żużel!”

Kibice i sympatycy klubu są zachęcani do udziału w zrzutce, aby wspólnie wesprzeć Unię Tarnów. Niech ta inicjatywa pokaże, jak silną społecznością są miłośnicy żużla w Tarnowie. Wspólnymi siłami można zdziałać wiele, nawet w obliczu trudności finansowych. Czas pokaże, czy kibicowska inicjatywa zdoła ocalić klub przed potencjalnym wycofaniem się z rozgrywek. Dla wielu osób Unia Tarnów to więcej niż tylko klub sportowy – to część lokalnej tożsamości, która zasługuje na wsparcie i kontynuację swojej działalności.

Unia Tarnów
Fot. Jakub Malec
376815067 986952972344784 3118951429420662143 n
Fot. Jakub Malec

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *