Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Prezes Stali mówi o zapomnianym talencie. „Nie damy mu od razu szansy powrotu”

Żużel
Fot. Jakub Malec

Autor: Jakub Bielak

Żużel. Prezes Stali mówi o zapomnianym talencie. „Nie damy mu od razu szansy powrotu”

Gdybyśmy zapytali nowego kibica żużla o Markusa Birkemose, zapewne nie miałby on żadnych skojarzeń. Jeszcze dwa lata temu zawodnik uważany był za wielki talent, jednak potem w jego organizmie wykryto obecność karboksy -THC, a więc niedozwolonego środka. Został zawieszony, jednak w tym roku kara się kończy.

Zawieszenie co prawda kończy się po zakończeniu sezonu 2024, ale nadal trwają negocjacje, aby nieco je skrócić, tak aby zawodnik mógł wrócić do ścigania już w tym roku. Konkretnie na ten temat wypowiedział się Waldemar Sadowski – to właśnie ze Stalą Gorzów od początku swojej kariery w Polsce reprezentuje Birkemose.

Menadżer Marcusa od pewnego czasu próbował rozmawiać z odpowiednimi instytucjami w Danii na temat ewentualnego skrócenia kary, tak żeby Marcus mógł jak najszybciej powrócić na tor i rozpocząć jazdę. Niestety, na razie sprawa znalazła się w martwym punkcie. Jeżeli Marcus będzie musiał odbyć do końca karę, to w tym roku nie powróci do jazdy – przekazuje sternik Stali w „Echo Gorzowa”.

Prezes Stali zaznacza jednak, że podchodząc z dużym dystansem do młodego Duńczyka. Nie będzie to wyglądało tak, że gdy tylko będzie mógł rozpocząć starty, od razu dostanie szansę od gorzowian choćby w rozgrywkach U24 Ekstraligi. Można się spodziewać, że zanim Markus Birkemose zaprezenutje się w jakichkolwiek oficjalnych zawodach, będzie musiał przejść próbę cierpliwości, podczas gdy prezes Sadowski, a przede wszystkim sztab szkoleniowy klubu będzie mu się bacznie przyglądał.

Nie wiem, co będzie dalej. Jeśli wróci szybko na tor, na pewno nie damy mu od razu szansy powrotu do ścigania, choćby w rozgrywkach U-24. W pierwszej kolejności chcemy zorientować się, czy przez czas dyskwalifikacji Marcus nauczył się sportowo żyć – zapowiada Sadowski.

talent
Fot. Michał Szmyd
Wielki talent
Żużel. Prezes Stali mówi o zapomnianym talencie. "Nie damy mu od razu szansy powrotu" 3

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *