Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Jerzy Kanclerz zaskoczony stylem transferu Jakuba Krawczyka -„takich rzeczy nie robi się kibicom”

Żużel
Fot, Sonia Kaps

Autor: Redakcja

Żużel. Jerzy Kanclerz zaskoczony stylem transferu Jakuba Krawczyka -„takich rzeczy nie robi się kibicom”

Transfer Jakuba Krawczyka do Betard Sparty Wrocław stał się jednym z najbardziej dyskutowanych tematów przed nadchodzącym sezonem żużlowym. Jednak nie tylko sam ruch zawodnika wzbudził emocje, ale także kontrowersje związane z samym przebiegiem tego transferu, co zostało wyraźnie zaznaczone w wypowiedziach prezesa Abramczyk Polonii Bydgoszcz, Jerzego Kanclerza.

W rozmowie z Kurierem Ostrowskim, Kanclerz wyraził swoje zdziwienie i dezaprobatę wobec sposobu, w jaki doszło do transferu młodego zawodnika. Jego głównym zarzutem było nieetyczne podejście klubu do kibiców. Kanclerz zaznaczył, że fani otrzymali informacje o porozumieniu w sprawie Krawczyka, a następnie nagle okazało się, że zawodnik zostaje odebrany.

-Przede wszystkim uważam, że styl tego transferu nie był dobry. Moim zdaniem takich rzeczy nie robi się kibicom. Fani dostali zawodnika, bo klub ogłosił porozumienie, a później im go zabrano. W warunkach bydgoskich to byłoby nie do przyjęcia. Niech pan sobie wyobrazi, z czym musiałbym się zmierzyć jako prezes, gdybym podobnie rozegrał temat Wiktora Przyjemskiego. Miałbym bardzo ciężkie życie z kibicami i dlatego coś takiego nie przeszłoby mi nawet przez myśl. – podkreśla Jerzy Kanclerz w rozmowie z Kurierem Ostrowskim

Prezes podkreślił, że w warunkach bydgoskich taki scenariusz byłby nie do przyjęcia. Wyraził obawy, jakie miałby sam jako prezes, gdyby podobna sytuacja dotyczyła innego zawodnika, na przykład Wiktora Przyjemskiego. Kanclerz jest zdania, że takie działania naruszają zaufanie kibiców i są niezdrowe dla relacji między klubem a fanami.

Warto zauważyć, że Kanclerz nie tylko skrytykował styl przeprowadzenia transferu, ale również sugerował, że istnieje coś więcej niż tylko kwestia finansowa. Jego wypowiedzi wskazują na to, że tło tego ruchu może być bardziej skomplikowane niż wynikałoby to z oficjalnych komunikatów.

Transfer Jakuba Krawczyka do Betard Sparty Wrocław może zatem wpłynąć na atmosferę między klubami oraz na ogólną opinię o zarządzaniu klubem żużlowym. Wypowiedzi prezesa Abramczyk Polonii Bydgoszcz z pewnością nie pozostaną bez echa, a kwestie etyki i transparentności w przeprowadzaniu transferów stają się tematem do refleksji nie tylko dla kibiców, ale także dla samego środowiska żużlowego.

351346386 130094176754943 8164503792363967566 n
Fot, Sonia Kaps
351492869 790720106119393 939942580083739129 n
Fot, Sonia Kaps

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *