Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Bez gwiazdora Woffindena, ale z determinacją

Żużel. Bez gwiazdora Woffindena, ale z determinacją

Autor: Redakcja

Żużel. Bez gwiazdora Woffindena, ale z determinacją

Wrocławianie, czyli żużlowcy Betard Spartą Wrocław, ruszyli już na swoje przedsezonowe zgrupowanie do hiszpańskiego Calpe. To tam będą się przygotowywać do nadchodzącego sezonu, podobnie jak zeszłego roku. Warto zaznaczyć, że nie tylko Drabik pozostanie nieobecny, ale także Brytyjczyk Tai Woffinden. Trzykrotny indywidualny mistrz świata uzgodnił wcześniej z trenerem Dariuszem Śledziem, że zwolnienie go z obozu jest uzasadnione. Woffinden aktualnie przebywa w Australii, gdzie kontynuuje swoje indywidualne przygotowania do sezonu.

Wrocławianie jednak podchodzą do zgrupowania profesjonalnie. Po dotarciu do Hiszpanii czekał na nich zorganizowany sztab szkoleniowy z przygotowaną logistyką i niezbędnym sprzętem. Treningi będą różnorodne, obejmujące między innymi przejażdżki rowerami szosowymi.

Jarosław Hampel opowiada o swoim powrocie do Zielonej Góry – “Ja się bardzo cieszę”

Falubaz ogłosił ważną dla kibiców datę

W sezonie 2023 Betard Sparta Wrocław była liderem w rundzie zasadniczej, ale musiała uznać wyższość Platinum Motoru Lublin w play-off. Absencje kluczowych zawodników, takich jak Maciej Janowski i Tai Woffinden, wpłynęły na rezultat, a drużyna zdobyła srebrne medale.

Teraz, przed sezonem 2024, eksperci widzą wrocławian w finale, ale faworytem do złota jest Motor Lublin. Wsparciem dla Motoru jest znakomity junior Wiktora Przyjemskiego. Betard Sparta odpowiedziała, wypożyczając Jakuba Krawczyka z Arged Malesy Ostrowa Wlkp.

Moim zdaniem, mimo absencji lidera na obozie, Betard Sparta Wrocław ma silny zespół i może być poważnym pretendentem do finału. Przy odpowiednich przygotowaniach i determinacji, wrocławianie mają szansę zdobyć złoto, co z pewnością będzie celem drużyny. Czekamy z niecierpliwością na rozwój sytuacji i pierwsze wyścigi sezonu żużlowego.

Żużel
Fot. Arkadiusz Siwek
Tai Woffinden
fot. Michał Szmyd

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *