Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Krzysztof Cegielski o nadziei na powrót Patricka Hansena do ścigania

powrót Patricka Hansena
Fot. Sandra Rejzner

Autor: Patrycja Kowalczuk

Krzysztof Cegielski o nadziei na powrót Patricka Hansena do ścigania

Co jakiś czas dostajemy nowe informacje o stanie zdrowia Patricka Hansena, którego rehabilitacja jak na razie przebiega zgodnie z planem. Jedną z osób, które pomogły mu po kontuzji był Krzysztof Cegielski. Komentator żużlowy na antenie Radia Freee podzielił się swoimi przemyśleniami na temat przyszłości rybnickiego zawodnika.

Patrick Hansen: Nadzieja na Powrót

Pod koniec sierpnia 2023 roku Patrick Hansen uległ wypadkowi, który miał miejsce podczas meczu Arged Malesą Ostrów Wielkopolski a ROW-em Rybnik. W trzecim biegu doszło do zetknięcia się Patricka Hansena z Patrykiem Wojdyło, co poskutkowało m.in. wyrzuceniem motocykla Hansena w trybuny (więcej tutaj). Mimo iż rehabilitacja postępuje wiele osób nadal się zastanawia czy Duńczyk będzie w stanie wrócić do ścigania.

-Jest na kursie trenerskim teraz. Dzisiaj się dowiedziałem, bo akurat rozmawiałem z mechanikiem. To jest zupełnie rezerwowa opcja, której nie dopuszcza – mówi Cegielski. – On jest tak dojrzałym człowiekiem, bo go trochę poznałem po tym wypadku. Był w Krakowie na rehabilitacji i miałem przyjemność zabrać go do Rybnika na pierwszy mecz dla niego po kontuzji.

Tak pięknie mówi po polsku, to też zawstydza innych kolegów, nas wszystkich tak naprawdę, bo wielu z nas jeździ do Szwecji na te mecze od 20 lat albo dłużej i nikt po szwedzku za bardzo nie rozmawia. Patrick Hansen gada taką polszczyzną i po śląsku u mnie z tego co słyszałem. W ogóle w swoich poczynaniach jest taki dojrzały, a przy tym taki pewny siebie.

Trochę takiej mieszanki duńskiej, trochę młodzieńczej fantazji, to wszystko powoduje. Jest bardzo mądrym człowiekiem po prostu i to powoduje, że jest niebanalną postacią w naszym środowisku. Myślę, że nawet jeśli nie daj Boże nie wróci do jazdy na motocyklu, to prezes Mrozek będzie miał z nim jeszcze trochę walki i radości, to mam na myśli. Myślę, że w Rybniku jakkolwiek zagości na długo i będzie bardzo przydatny. Ja mam nadzieję, że wróci na ten tor, bo on ciągle mówi, że ta lewa noga niepotrzebna, że z fizjologią sobie poradzi i będzie mógł jeździć.

Powrót Patricka Hansena

Komentator żużlowy bardzo mocno wierzy w powrót Hansena na motocykl żużlowy i ma szczerą nadzieję na powrót do ścigania duńskiego żużlowca.

-On będzie mógł jeździć. Ja jestem przekonany, że on będzie mógł jeździć na motocyklu żużlowym – kontynuuje były żużlowiec. – Pytanie jest tylko: czy będzie się mógł ścigać? Mam na myśli kwestie fizyczne, ale też mentalne, bo to nie będzie takie proste. Jeśli coś tam nie wróci na 100%, nie będzie siły z jednej strony czy w jednej nodze aż takiej, że będzie mógł sobie swobodnie biegać, no to trudno będzie o tym zapomnieć. To może gdzieś tam przeszkadzać w tych mentalnych kwestiach. On sobie życiowo poradzi. On sobie w żużlu poradzi. On może być wszystkim w żużlu, a na samej jeździe świat się nie kończy.

Bez względu na to czy uda się Patrickowi Hansenowi wrócić do ścigania czy nie, wiemy, że żużla nie zostawi i w takiej czy innej roli zobaczymy go na pewno. Mimo wszystko pozostaje nam mieć nadzieję na powrót Duńczyka do ścigania, a na razie czekajmy na nowe, pozytywne informacje.

Żużel
Fot. Marta Astachow
Patrick Hansen
Fot. Arkadiusz Siwek

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *