Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Znamy skład reprezentacji Polski na finał DPŚ! Trener Dobrucki zadecydował

Skład reprezentacji Polski
Fot. Sandra Rejzner

Autor: Jakub Bielak

Znamy skład reprezentacji Polski na finał DPŚ! Trener Dobrucki zadecydował

Na dwa dni przed wielkim finałem Drużynowego Pucharu Świata selekcjoner reprezentacji Polski, Rafał Dobrucki ogłosił piątkę swoich wybrańców. W składzie naszej kadry nie ma raczej żadnych zaskoczeń. Selekcjoner desygnował do boju silną piątkę żużlowców, w której ciężko wskazać tego, który zawody zacznie jako rezerwowy.

Jakub Krawczyk dementuje plotki o swoim transferze “Na razie są tylko rozmowy”

Kapitanem zespołu jest oczywiście Bartosz Zmarzlik. Oprócz niego w sobotniej rywalizacji udział wezmą Maciej Janowski, Patryk Dudek, Dominik Kubera oraz Janusz Kołodziej. Mimo wielu problemów w sezonie 2023 w składzie znaleźli się „Magic” i „Duzers”. Za pierwszym z nich przemawia świetna znajomość toru, natomiast drugi w ostatnich tygodniach odzyskał formę i stanął po raz pierwszy w sezonie na podium zawodów z cyklu Grand Prix.

Skład reprezentacji Polski na finał Drużynowego Pucharu Świata uzupełniają Dominik Kubera oraz Janusz Kołodziej. 24-latek wrócił miesiąc temu do ścigania po bardzo poważnej kontuzji kręgosłupa, ale już zdążył pokazać wysoką formę. Kołodziej to z kolei od lat jeden z najlepszych zawodników PGE Ekstraligi, który z reguły osiąga świetne wyniki na torze we Wrocławiu. Nie jest w tej chwili jasne, kto zacznie sobotnie zawody z pozycji rezerwowego, nie startując w pierwszej serii.

Skład reprezentacji Polski wybrany przez Rafała Dobruckiego:

Bartosz Zmazlik (kapitan)

Maciej Janowski

Patryk Dudek

Dominik Kubera

Janusz Kołodziej

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *