Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Jakub Krawczyk dementuje plotki o swoim transferze „Na razie są tylko rozmowy”

Jakub Krawczyk
Fot. Anna Kłopocka / TŻ Otrovia

Autor: Krzysztof Choroszy

Jakub Krawczyk dementuje plotki o swoim transferze „Na razie są tylko rozmowy”

Nie tak dawno temu środowisko żużlowe obiegła informacja, że junior Ostrovii Ostrów, Jakub Krawczyk, dogadał się, co do kontraktu indywidualnego i w sezonie 2024 przywdzieje barwy wrocławskiej Sparty. Klub z Wrocławia zdecydował się wycofać z wyścigu o Wiktora Przyjemskiego, rzekomo sięgając po 19-latka. Teraz okazuje się, że transfer Krawczyka do Wrocławia to tak naprawdę nic pewnego.

Żużel. Duńczycy zadowoleni z awansu do finału, choć poszczególni zawodnicy mają jeszcze coś do poprawy

W wywiadzie, którego młody zawodnik udzielił dla Canal+ podczas meczu jego drużyny z ROW-em Rybnik, reporter zapytał Jakuba Krawczyka o to, czy jego przenosiny do ekstraligi są już pewne. Junior odpowiedział, że nic jeszcze nie podpisywał, a na razie prowadzone są obecnie rozmowy z potencjalnymi pracodawcami i ma on trochę czasu na podjęcie ostatecznej decyzji.

„Jeszcze nie, jeszcze nic nie podpisałem, na razie są tylko rozmowy, a na podjęcie końcowej decyzji jeszcze trzeba poczekać” – mówił Jakub Krawczyk w wywiadzie dla Canal+.

Następnie zapytany on został, ile klubów wyraziło chęć, aby reprezentował ich barwy w przyszłym sezonie, na co Krawczyk powiedział, że trzy kluby się odezwały, więc ma on dość duży wybór, ale póki co skupia się na tym, co tu i teraz.

„Parę klubów się odezwało, trzy kluby się odezwały, więc jest w czym wybierać, ale no mówię na razie spokojnie, skupiam się na tym, co jest” – powiedział 19-latek.

Dla Kuby Krawczyka transfer do PGE Ekstraligi byłby niewątpliwie szansą na jeszcze większe rozwinięcie skrzydeł, a w przypadku skończenia wieku juniora przez Mateusza Cierniaka i Bartłomieja Kowalskiego, byłby on jednym z lepszych juniorów, co czyni z niego łakomy kąsek dla zespołów z elity. Czy Krawczyk trafi do Wrocławia? Nie jest to pewne, gdyż wrocławianie są zainteresowani również młodym Franciszkiem Majewskim z Kolejarza Rawicz.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *