Aktualności/Turnieje Drużynowe

Znamy pierwszego finalistę DMPJ! [Relacja]

Wilki Krosno

Autor: Krzysztof Grzęda

W poniedziałek odbyły się kolejne rundy DMPJ. Młodzi zawodnicy rywalizowali w turniejach w Ostrowie Wielkopolskim i Zielonej Górze. W Wielkopolsce triumfowali zawodnicy Wilków Krosno, a w Lubuskim GKM-u Grudziądz.

Po raz kolejny Stal musiała walczyć w dwójkę i również spisali się bardzo dobrze, zdobywając drugie miejsce. Wilki Krosno zwyciężyły, ale ich postawa nie była zbyt dobra. Zawodził Denis Zieliński, niezbyt dobrze zaprezentowali się Sadurski i Świercz, ale Szymon Bańdur stanął na wysokości zadania i przywiózł 12 „oczek”. W szeregach Apatora bardzo dobrze spisał się Antoni Kawczyński. Piętnastolatek dość niespodziewanie był w stanie wygrać w bardzo mocno obsadzonych wyścigach 16 i 20. Bardzo mocno po raz kolejny zawiedli ostrowianie. Sebastian Szostak przywiózł zaledwie 6 punktów, Jakub Poczta 7, Kacper Grzelak przywiózł 7 „oczek”, a Krawczyk o 2 więcej niż on.

Wyniki turnieju w Ostrowie Wielkopolskim:
  • I Orlen Cellfast Wilki Krosno – 34 pkt.
  • 17. Filip Seniuk – 3 (1,1,1,0)

W Zielonej Górze po raz kolejny bardzo dobrze spisał się GKM Grudziądz. Podopieczni Roberta Kościechy wygrali trzeci turniej i są już pewni awansu do finału. Najlepiej spisali się w ich szeregach Kevin Małkiewicz i Kacper Łobodziński, którzy zdobyli kolejno 11 i 12 punktów. Drudzy byli zawodnicy miejscowego Falubazu. W ich przypadku zadecydowała równa postawa całego zespołu. Punktowali w przedziale 7-10 „oczek”. Antoni Mencel i długo nic, tak można skomentować postawę Unii Leszno. Zawodnicy z wielkopolski po raz kolejny rywalizowali bez Damiana Ratajczaka. Zdecydowanym ich liderem był Antoni Mencel, który przywiózł aż 13 z 27 punktów całego zespołu. Zdecydowanie najsłabszy był Motor Lublin. Oprócz Bartosza Bańbora reszta zawodników nie nawiązała zbyt dużej walki z rywalami.