Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Znamy dziką kartę na pierwsze Grand Prix 2024! Nie mogło być innego wyboru

Grand Prix 2024
Fot. Michał Szmyd

Autor: Jakub Bielak

Znamy dziką kartę na pierwsze Grand Prix 2024! Nie mogło być innego wyboru

Mamy kwiecień, a więc już w tym miesiącu rusza cykl FIM Speedway Grand Prix. Pierwsze zawody odbędą się w ostatni weekend miesiąca w chorwackim Donji Kraljevec, choć większość kibiców żużlowych nadal używa nazwy miejscowości położonej tuż obok – Gorican. Poznaliśmy właśnie dziką kartę na ten turniej.

Szesnastym zawodnikiem w stawce, który będzie starał się odbierać punkty stałym uczestnikom cyklu 27 kwietnia w Chorwacji będzie Matej Zagar. Wybór ten nie może zaskakiwać. Aktualnie brakuje chorwackich żużlowców, więc uprzywilejowani w kontekście Grand Prix rozgrywanego w tym kraju są, po sąsiedzku, Słoweńcy. Zagar to właściwie legenda speedwaya i bardzo znane nazwisko w świecie indywidualnych mistrzostw świata. Doświadczony żużlowiec będzie miał okazję udowodnić, że nadal może równać się ze światową czołówką.

Rezerwowymi zostali nominowani Matic Ivacic oraz Marius Hildebrand. Będą oni mieli okazję wyjechać na tor wyłącznie w przypadku wjechania w taśmę maszyny startowej przez któregoś ze stałych uczestników, bądź też wycofania się z zawodów przez któregoś z nich.

Zawody w Donji Kraljevec zaplanowano na sobotę, 27 kwietnia. Będzie to pierwszy turniej cyklu FIM Speedway Grand Prix 2024.

Matej Zagar
Fot. Sonia Kaps
Zmarzliik
Fot. Paweł Wilczyński

Dołącz do nas na Facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *