Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA/SGP / SEC / SON / SWC

Zmiany w ćwierćfinałach PGE Ekstraligi ze względu na Grand Prix Challenge

PGE Ekstraligi

Autor: Sebastian Krauz

Zmiany w ćwierćfinałach PGE Ekstraligi ze względu na Grand Prix Challenge

20 sierpnia br. w Glasgow odbędzie się finał Grand Prix Challenge, który wyłoni trzech zawodników którzy awansują do cyklu Grand Prix. W związku, że aż siedmiu zawodników startujących w tym turnieju reprezentuje kluby PGE Ekstraligi, zdecydowano się na zmiany w kalendarzu rozgrywek meczów ćwierćfinałowych. 

Decyzję tę wytłumaczył dla speedwayekstraliga.pl Wojciech Stępniewski, prezes PGE Ekstraligi:

– Biorąc pod uwagę logistykę i potencjalne zagrożenia dotyczące przelotów, fakt, iż w Glasgow zawody rozpoczynać będą się o godzinie 19:00 czasu lokalnego, w porozumieniu z CANAL+, ELEVEN SPORTS, a także organizatorami meczów, mając na uwadze aktualne połączenia lotnicze Wielkiej Brytanii z Polską, podjęliśmy decyzję o rozegraniu jednego meczu 19 sierpnia, a tym samym skorzystaliśmy również z przysługujących PGE Ekstralidze slotów, które obejmują dla naszych rozgrywek piątki i niedziele – tłumaczył prezes.

Przypominamy, że pierwotnie trzy mecze ćwierćfinałów miały odbyć się 21 sierpnia w godzinach 14:00, 16:30 i 19:15.

Terminy meczów 15. rundy:

  • 19.08.2022 (piątek), godz. 20:30, Fogo Unia Leszno – Motor Lublin (ELEVEN SPORTS 1)
  • 21.08.2022 (niedziela), godz. 16:15, For Nature Solutions Apator Toruń – Moje Bermudy Stal Gorzów (ELEVEN SPORTS 1)
  • 21.08.2022 (niedziela), godz. 19:15, Betard Sparta Wrocław – zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa (CANAL+ SPORT 5)

Dodatkowo PGE Ekstraliga zastrzegła sobie prawo do kolejnych zmian odnośnie godziny rozpoczęcia meczu w Toruniu w związku z Grand Prix Challenge w Glasgow.

Zawodnicy z PGE Ekstraligi którzy wystartują w Glasgow: Jack Holder i Robert Lambert (For Nature Solutions Apator Toruń), Szymon Woźniak i Anders Thomsen (obaj Moje Bermudy Stal Gorzów), Dominik Kubera (Motor Lublin), David Bellego (Fogo Unia Leszno) i Daniel Bewley (Betard Sparta Wrocław.

Fot. Paweł Wilczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *