Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Zdunek komentuje wsparcie nowego sponsora

Zdunek
Fot. trójmiasto.pl

Autor: Jakub Bielak

Zdunek komentuje wsparcie nowego sponsora

W Gdańsku doszło w ostatnich dniach do bardzo ważnych decyzji, mających spory wpływ na przyszłość klubu żużlowego. Wybrzeże pozyskało nowego sponsora, który ma wesprzeć klub sporą ilością pieniędzy. Jest to Energa z Grupy Orlen, która zostanie w sezonie 2024 sponsorem tytularnym klubu znad morza.

O Wybrzeżu mówiło się w październiku bardzo negatywnie. Przypomnijmy, że dziennikarz Eleven Sports przekazał informację o potencjalnym sporym zadłużeniu klubu wobec zawodników za sezon 2023. W Gdańsku jednak nic nie robią sobie z medialnych doniesień i zbudowali jeszcze silniejszy zespół na następny rok. Teraz z kolei pochwalono się nawiązaniem współpracy z Energą z Grupy Orlen.

Wsparcie tak potężnego mecenasa sportu jak Energa z Grupy Orlen to nie tylko znaczący zastrzyk finansowy dla budżetu, ale i ogromna wartość wizerunkowa. Współpraca z tak poważnym i cenionym partnerem to świadectwo dobrze wykonanej przez nas ciężkiej pracy. To także sygnał dla innych firm i instytucji, że warto inwestować w gdański żużel. Dołożymy wszelkich starań, aby jak najlepiej spożytkować zaufanie, którym zostaliśmy obdarzeni – komentuje dla trojmiasto.pl Tadeusz Zdunek

Ambicje sponsora oraz klubu są spore. Wybrzeże ma nie tylko stać się czołową siłą 1. Ligi oraz wywalczyć wreszcie awans do PGE Ekstraligi, ale również powalczyć w niedalekiej przyszłości o medale Drużynowych Mistrzostw Polski. Póki co jednak Tadeusz Zdunek musi jednak załatwić formalności związane ze startem nowego sezonu. W Gdańsku musi zostać założona spółka akcyjna, a do końca listopada należy również przygotować wniosek o licencję.

W kadrze drużyny na sezon 2024 pozostał dotychczasowy lider, Nicolai Klindt. Otrzyma on dodatkowo wsparcie od dwóch cenionych i znanych zawodników: Krzysztofa Kasprzaka i Nielsa-Kristiana Iversena. Skład seniorski uzupełnią z kolei Mateusz Tonder oraz Tom Brennan.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *