Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Wybrzeże Gdańsk z ogromnym wsparciem. Mają nowego sponsora tytularnego i bardzo poważne plany odnośnie PGE Ekstraligi

Wybrzeże Gdańsk
fot. Patrycja Sobiech

Autor: Krzysztof Choroszy

Wybrzeże Gdańsk z ogromnym wsparciem. Mają nowego sponsora tytularnego i bardzo poważne plany odnośnie PGE Ekstraligi

W ostatnim czasie pojawiało się wiele informacji na temat zaległości Wybrzeża Gdańsk wobec swoich zawodników. Kwota, jaką Wybrzeże winne było swoim zawodnikom, miała przekraczać milion złotych. Teraz pojawił się ktoś, kto może pomóc im w ich kłopotach.

W czwartek w mediach społecznościowych klub oficjalnie poinformował o nawiązaniu współpracy z firmą Energa. Spółka należąca do grupy Orlen będzie sponsorem tytularnym drużyny Wybrzeża w nadchodzącym sezonie. Jak mówił dla mediów klubowych prezes klubu Tadeusz Zdunek, wsparcie koncernu jest ogromną szansą dla gdańskiego żużla.

–  Wsparcie tak potężnego mecenasa sportu jak Energa z Grupy ORLEN to nie tylko znaczący zastrzyk finansowy dla budżetu, ale i ogromna wartość wizerunkowa. Współpraca z tak poważnym i cenionym partnerem to świadectwo dobrze wykonanej przez nas ciężkiej pracy. To także sygnał dla innych firm i instytucji, że warto inwestować w gdański żużel. Dołożymy wszelkich starań, aby jak najlepiej spożytkować zaufanie, którym zostaliśmy obdarzeni – mówił Tadeusz Zdunek dla mediów klubowych. 

Gdańszczanie z nowym sponsorem mają również bardzo odważne plany odnośnie przyszłości klubu. Chcą oni bowiem w perspektywie następnych trzech lat walczyć o medale w najwyższej klasie rozgrywek w Polsce. Na razie priorytetem powinien jednak pozostać awans do Ekstraligi żużlowej. Energa powinna mieć również wpływ na spłacenie zaległości, o których ostatnio jest bardzo głośno. Czy im się to uda?

Magazyn Żużlowy Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *