Żużel - Best Speedway Tv

Wybrzeże musi założyć spółkę! Stadion przy ulicy Zawodników przejdzie remont! | Żużel - Best Speedway Tv
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Wybrzeże musi założyć spółkę! Stadion przy ulicy Zawodników przejdzie remont!

Wybrzeże

Wybrzeże musi założyć spółkę! Stadion przy ulicy Zawodników przejdzie remont!

Tegoroczny sezon zakończył się już dla zawodników z gdańskiego Wybrzeża, którzy ostatecznie w rozgrywkach ligowych skończyli na szóstym miejscu. Przed klubem teraz przygotowania do przyszłego roku takie jak zakontraktowanie zawodników, a także inne zmiany, które w Wybrzeżu właśnie nastąpią.

Pierwszą z nich jest założenie spółki. Wybrzeże obecnie funkcjonuje jako stowarzyszenie, a przejęcie rozgrywek 1. Ligi Żużlowej przez PGE Ekstraligę wymusi właśnie takie rozwiązania w klubach na zapleczu elity. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie, ma to na jego celu profesjonalizację, aby w Polsce od 2024 roku funkcjonowały 2 w pełni profesjonalne ligi.

Zarząd Ekstraligi i osoba nowego dyrektora, to nie jedyne zmiany, jakie czekają 1. Ligę. Wszystkie kluby będą się musiały przekształcić w spółki. Liga ma ulec procesowi szybkiej profesjonalizacji. Od sezonu 2024 będziemy mieli dwie ligi w pełni zawodowe. Zmiany były konieczne, bowiem możliwości działania w dotychczasowej formule już się wyczerpały – mówi oficjalny komunikat.

Trzech zawodników Włókniarza wystąpiło w finale MIMP – Polecamy!

Jak poinformował rzecznik prasowy gdańskiego klubu, już w kwietniu na walnym zgromadzeniu stowarzyszenia Wybrzeże podjęto decyzję o podjęciu prac w celu założenia spółki akcyjnej, a takie działania nie miały związku z wymogami PZM i spółki Speedway Ekstraliga. Cała sprawa zostanie sfinalizowana w ciągu kilku tygodni od rozpoczęcia procesu licencyjnego.

Niezależnie od wymogów PZM i spółki Ekstraligi, w kwietniu tego roku na Walnym Zgromadzeniu Stowarzyszenia GKŻ Wybrzeże, członkowie podjęli uchwałę przygotowaną przez Zarząd o przeprowadzeniu prac mających na celu powołanie spółki akcyjnej. W kolejnych tygodniach, do rozpoczęcia procesu licencyjnego, sprawa zostanie sfinalizowana. Nie jesteśmy zaskoczeni, zdecydowana większość klubów posiada już ten status, a profesjonalizacja dyscypliny cały czas postępuje – powiedział dla portalu sport.trójmiasto.pl Rafał Sumowski, rzecznik prasowy klubu

Drugą zmianą jest remont stadionu przy Ulicy Zawodników, na którym planowana jest budowa odwodnienia liniowego toru i modernizacja oświetlenia, co w całości ma wynieść 4 miliony złotych. Jak poinformowała na łamach portalu sport.trójmiasto.pl zastępca dyrektora Gdańskiego Ośrodka Sportu ds. technicznych, projekt inwestycji złożony został już do konserwatora zabytków i Gdańskich Wód. Skorzystano również z uwag od Polskiego Związku Motorowego, których wdrożenie planowane jest na przełom września i października. Sam projekt budowy ma być gotowy do końca roku, a jej realizacja jest zależna od warunków atmosferycznych.

Stosowny projekt w tej sprawie został złożony do Pomorskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz do Gdańskich Wód. Otrzymaliśmy też uwagi od Polskiego Związku Motorowego, a ich wdrożenie przewidujemy na przełom września i października. Do końca roku będziemy dysponować gotowym projektem budowy odwodnienia liniowego toru, natomiast sama realizacja będzie uzależniona od warunków atmosferycznych – wyjaśnia dla portalu sport.trójmiasto.pl Aleksandra Suwara, zastępca dyrektora Gdańskiego Ośrodka Sportu ds. technicznych.

W przypadku łagodnej zimy i korzystnych warunków atmosferycznych cały remont powinien zakończyć się do rozpoczęcia kolejnego sezonu. Stadion będzie wtedy już przygotowany do rozgrywek i nic nie powinno stanowić problemu dla Wybrzeża, ani w sprawie areny przy Ulicy Zawodników, ani odnośnie spółki powołanej przez gdańskie stowarzyszenie.

Reklamy

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Zostaw komentarz

2022 Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×