Żużel - Best Speedway Tv

Żużel to sport nieprzewidywalny, uczący pokory - zapowiedź MOJE BERMUDY Stal Gorzów - MOTOR Lublin | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Zapowiedź

Żużel to sport nieprzewidywalny, uczący pokory – zapowiedź MOJE BERMUDY Stal Gorzów – MOTOR Lublin

Żużel to sport nieprzewidywalny, uczący pokory – zapowiedź MOJE BERMUDY Stal Gorzów – MOTOR Lublin

W niedzielę na stadionie im. Edwarda Jancarza odbędzie się półfinałowy mecz między MOJE BERMUDY Stalą Gorzów– MOTOREM Lublin. Tu może zdarzyć się wszystko, ponieważ play-offy rządzą się swoimi prawami.

W rundzie zasadniczej żużlowcy Motoru Lublin zajęli drugie miejsce, mając jeden punkt przewagi nad gorzowską Stalą, która znalazła się na trzecim miejscu.

Podopieczni trenera Stanisława Chomskiego bardzo intensywnie przygotowywali się do tego spotkania. Do składu żółto- niebieskich po kontuzjach powrócili Martin Vaculik, Szymon Woźniak, oraz Kamil Nowacki. Fani z miasta nad Wartą mają nadzieję, że kontuzjowani zawodnicy w niedzielnym meczu pokarzą się z jak najlepszej strony. W tych zawodach nie ma miejsca na błędy. Liderem miejscowych bez wątpienia jest Bartosz Zmarzlik.

Kapitan Stali Gorzów jest mocnym punktem zespołu Stanisława Chomskiego. Nie tylko dowozi do mety cenne punkty, ale również pomaga swoim kolegom. Anders Thomsen lubi ścigać się na gorzowskim owalu. Duńczyk zawsze walczy do samego końca. Nie wiadomo, w jakiej formie po dłuższej przerwie są Kamil Nowacki, Szymon Woźniak i Martin Vaculik. Niestety największym problemem miejscowych jest zawodnik na pozycji U-24.

W awizowanym składzie szkoleniowiec z miasta nad Wartą postawił na Rafała Karczmarza. Wychowanek Stali Gorzów w tym sezonie prezentuje się słabo. Kto wie, może niedzielne spotkanie będzie tym przełomowym, gdzie Rafał pokaże potencjał i pojedzie mecz życia, na to liczą gorzowscy fani. Młody waleczny chłopak- to stwierdzenie idealnie pasuje do Wiktora Jasińskiego.

Lublinianie do Gorzowa przyjadą zdeterminowani i przez wielu ekspertów są stawiani w roli faworyta. Nie ma się co dziwić, ponieważ obserwując ten zespół, można odnieść wrażenie, że z meczu na mecz są coraz bardziej rozpędzeni. Ciężko wymienić słabe punkty tej drużyny. Liderami bez wątpienia są Mikkel Michelsen i Grigorij Łaguta, jednak gdy liderzy mają słabszy dzień, w ich miejsce wskakują juniorzy lub Dominik Kubera, który na stadionie Edwarda Jancarza prezentuje się świetnie. Dobrze na gorzowskim owalu czuje się również Jarosław Hampel. Krzysztof Buczkowski należy do ambitnych zawodników, co widać było w spotkaniu przeciwko Unii Leszno. Formacja juniorska w ekipie gości to Wiktor Lampart i Mateusz Cierniak.

Pewne jest jedno, że emocji nie zabraknie, a o wyniku meczu może zadecydować 15 bieg. Należy pamiętać jednak o tym, że żużel to sport nieprzewidywalny, uczący pokory.
Kto wygra? Czy gorzowski tor okaże się atutem gospodarzy? Który zawodnik zdobędzie komplet punktów? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy w niedzielny wieczór.

Początek spotkania 16:30.

Awizowane składy:
Motor Lublin:
1. Mikkel Michelsen
2. Mark Karion
3. Jarosław Hampel
4. Krzysztof Buczkowski
5. Grigorij Łaguta
6. Wiktor Lampart
7. Mateusz Cierniak 

Moje Bermudy Stal Gorzów:
9. Szymon Woźniak
10. Anders Thomsen
11. Martin Vaculik
12. Rafał Karczmarz
13. Bartosz Zmarzlik
14. Kamil Nowacki
15. Wiktor Jasiński

fot. Emilia Hamerska – LengasZostaw komentarz

0/100

×