„Kilka rzeczy mnie oczywiście zaskoczyło, szczególnie spadek Falubazu” – Marek Grzyb o spadku Zielonej Góry.

Marek Grzyb o spadku Zielonej Góry w naszym ostatnim „Best Speedway Magazyn”. Prezes Moje Bermudy Stali Gorzów opowiedział w nim o spadku Falubazu i jego problemach oraz o braku przyszłorocznych derbów Ziemii Lubuskiej.

Na początku rozmowy prezes został zapytany co uważa o zakończeniu fazy zasadniczej, bez wahania odpowiedział, że zaskoczeniem dla niego był spadek Zielonej Góry.
„Kilka rzeczy mnie oczywiście zaskoczyło, szczególnie spadek Falubazu. Nie dlatego, że komuś źle życzę, ale wiadomo, że w tej lidze ktoś musi wygrać, żeby ktoś mógł przegrać. To chyba największa niespodzianka, że Falubaz spadł. Co do rundy Play-Off drużyny, które weszły to weszły te które były lepsze i miały więcej szczęścia.”

Po 15 latach w Ekstralidze przyszedł przykry czas dla Falubazu. Kibicom obu zespołów Ziemii Lubuskiej, czyli Gorzowia i Zielonej Góry wraz z innymi fanami czarnego sportu będzie ogromnie brakowało emocji, jakie towarzyszyły zawsze podczas derbów. Na ten temat wypowiedział się również Marek Grzyb.


„Zawsze jeżeli są dwie drużyny, które zacięcie walczą od wielu lat ze sobą to na pewno będzie to dość duża zmiana, bo my byliśmy przyzwyczajeni szczególnie w tym samym okresie, gdy byliśmy w Ekstralidze do tego, że te derby się odbywały. Teraz trzeba będzie się nauczyć żyć bez nich. Tu nie chodzi tylko o finanse, bo czasami kibice bardzo skłócają wiele różnych rzeczy, derby to są emocje to nie są tylko wpływy z biletów, to jest od lat „święta wojna”. Tutaj bez tej wojny trzeba będzie poczekać i ta rywalizacja musi się przenieść na inne drużyny.”

Wszyscy kibice, z każdego miasta w Polsce wiedzą już, że Patryk Dudek w przyszłym seoznie, czyli 2022 nie będzie reprezentował barw Zielonej Góry. Oznacza to, że zabraknie dotychczasowego lidera w walce o powrót do elity. Problemy tego klubu zauważył i skomentował dla nas również prezes Stali Gorzów


„Trochę niepokojące są te jakieś informacje, które się pojawiają, bo ja już powiedziałem, że jeżeli Falubaz czegoś mądrego nie przepracuje teraz czyli zarząd, trenerzy i ewentualnie przyszli zawodnicy to przy tych drużynach, które ostrzą zęby na wejście do Ekstraligi będzie trudno tutaj wrócić.”

fot. Emilia Hamerska – Lengas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *