Żużel - Best Speedway Tv

Przy Olsztyńskiej będzie gorąco! Zapowiedź meczu Eltrox Włókniarz Częstochowa - Moje Bermudy Stal Gorzów | Żużel
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Przy Olsztyńskiej będzie gorąco! Zapowiedź meczu Eltrox Włókniarz Częstochowa – Moje Bermudy Stal Gorzów

Eltrox Włókniarz Częstochowa
bstv 1536x162 1
Przy Olsztyńskiej będzie gorąco! Zapowiedź meczu Eltrox Włókniarz Częstochowa - Moje Bermudy Stal Gorzów 2

Przy Olsztyńskiej będzie gorąco! Zapowiedź meczu Eltrox Włókniarz Częstochowa – Moje Bermudy Stal Gorzów

2 lipca godzina 20:30 to wtedy w ramach XI kolejki PGE Ekstraligi rozpocznie się wielkie ściganie na Arenie Zielona-Energia.com w Częstochowie i to wtedy miejscowy Eltrox Włókniarz Częstochowa zmierzy się z Moje Bermudy Stal Gorzów.


W pierwszym spotkaniu wynik był na plus dla Lwów. Mecz skończył się 44:46 i oznacza to, że częstochowianie mają dwa punkty zaliczki względem zdobycia bonusu. W składach drużyn dużego zamieszania nie ma, ponieważ u Stalowców Stanisław Chomski zamienił jedynie miejscami juniorów, a Piotr Świderski Jeppesena z Woryną.

Reklamy


Oba zespoły liczą na to, że zgarną pulę 3 punktów, ale bardziej potrzebne są one Włókniarzowi. Jeżeli wygra Gorzów zawodnicy spod Jasnej Góry, będą w ciężkiej sytuacji, a można rzec nawet krytycznej, bo może zaważyć to na ich występie w fazie Play-Off. Jeśli zaś gospodarze zdobędą owe oczka cały czas PO zostanie w zasięgu ich ręki. Przypominając, że z walki o miejsce w najlepszej czwórce nie wypadł jeszcze Motor Lublin. Stawka, więc jest niesamowicie wielka, a co za tym idzie spotkanie zapowiada się mega ciekawie.


W zeszłym tygodniu na Jancarzu lepsi okazali się gospodarze (Stal), a przy W69 goście, czyli Włókniarz. Obie drużyny walczyły do samego końca, ponieważ żaden z meczy jak się okazało, nie był jednostronny. Dlatego te piątkowe wydarzenie pokaże starcie dwóch mocnych, rozpędzonych zespołów. Gorzów na pewno będzie chciał się odegrać za porażkę na własnym torze, a Częstochowa musi obronić to co już m i wywalczyć „trójeczkę”.


Liderzy nie zawodzą, jeżdżą na tym samym świetnym poziomie, ale przewagę względem formacji juniorskiej ma gospodarz. Mimo, iż Wiktor Jasiński jest dobrym młodzieżowcem to Włókniarz ma więcej Asów w rękawie. Wszyscy są ciekawi postawy dwójki polskich seniorów z Olsztyńskiej dlatego, że jak każdy dobrze wie lubią sprawiać niespodzianki. Kolejną ciekawostką w tym wielkim ściganiu będzie prędkość Fredki Lindgrena, którego do szaleństw nie trzeba namawiać, więc jeśli tylko dopasuje sprzęt, nie pozwoli nam się nudzić. A co pokaże Leon ? Na to pytanie można odpowiadać w ciemno, ponieważ na Arenie zawsze pokazuje swoją dobrą formę i super mijanki.


Pod 3. w drużynie gości zobaczymy zeszłorocznego rekordzistę częstochowskiego toru, czyli Martina Vaculika. Szymon Woźniak oraz Anders Thomsen również są szybkimi zawodnikami, dlatego każdy bieg na pewno da nam sporą dawkę adrenaliny.

Czy Włókniarz udźwignie ciężar spotkania i pokona Stał za trzy ? Czy pokażą swoją moc ? Czy może Stal odegra się za przegraną na Jancarzu i zabiorą wygraną, i bonus Częstochowie ? Na tę i inne nurtujące nas pytania odpowiedź uzyskamy już w piątek!
Sedziować będzie Krzysztof Meyze.

Awizowane składy:

Moje Bermudy Stal Gorzów:
1. Szymon Woźniak
2. Anders Thomsen
3. Martin Vaculik
4. Rafał Karczmarz
5. Bartosz Zmarzlik
6. Wiktor Jasiński
7. Kamil Pytlewski
8. –

Eltrox Włókniarz Częstochowa:
9. Leon Madsen
10. Kacper Woryna
11. Bartosz Smektała
12. Jonas Jeppesen
13. Fredrik Lindgren
14. Jakub Miśkowiak
15. Mateusz Świdnicki
16. –

fot. Emilia Hamerska – Lengas

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
×