Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Madsen i Woryna uratowali 3 punkty Włókniarzowi! Relacja z meczu Marwis.pl Falubaz Zielona Góra – Eltrox Włókniarz Częstochowa

Madsen i Woryna

Autor: Adrianna Simiela

Madsen i Woryna uratowali 3 punkty Włókniarzowi! Relacja z meczu Marwis.pl Falubaz Zielona Góra – Eltrox Włókniarz Częstochowa

Coś niesamowitego działo się dzisiaj w Zielonej Górze!
Pełna emocji rywalizacja Marwis.pl Falubaz Zielona Góra z Eltrox Włókniarz Częstochowa do samego końca trzymała nas w napięciu. Faworytem przed meczem była drużyna Piotra Świderskiego i to pokazywał początek zawodów.

Kiedy w pierwszym biegu goście przegrali 4:2, przyszedł czas na start formacji juniorskiej i wtedy młode Lwy przechyliły szale na swoją stronę (5:7). Pełen kontrowersji był bieg trzeci, wtedy pod taśmą poruszył się Fredrik Lindgren, otrzymał ostrzeżenie, a w drugiej odsłonie na dystansie doszło do kontaktu z Mateuszem Tonderem. Wykorzystał to Jonas Jeppesen, który wskoczył przed niego i dowiózł do mety jedno oczko. Seria pierwsza skończyła się 9:15, co dało sześć punktów przewagi gości.


Po przerwie przyszedł czas na wyścig numer 5., wtedy to bardzo dobrze wystartowali Woryna i Smektała, ale na dystansie nie dali rady szybkiemu Piotrowi Protasiewiczowi, który przywiózł trójkę. W szóstym biegu Dudkowi pierwszą pozycję zabrały podwójnie Lwy, ale on walczył do końca i zyskał dwa oczka. Myszy od razu odbiły piłeczkę, ponieważ Max Fricke wraz z Matejem Zagarem zdobyli takie same punkty na Świdnickiemu i Lindgrenie. Po drugiej serii nic względem przewagi się nie zmieniło, jak było sześć na plus dla Częstochowy, tak też zostało.

Gorąco zaczęło się robić już po samym równanie toru, wtedy zespół Piotra Żyto zdobył wynik 3:3 a zaraz po tym dwa razy pod rząd 4:2, zbliżając się przy tym do Włókniarza. Sytuacja dla gości nie była już tak komfortowa, gdyż Falubaz odrobił stratę i zostały im jedynie dwa punkty. Na tę sytuację bezzwłocznie zareagował Świderski, puszczając po kolejnym remisie Miśkowiaka za Jeppesena. Po utrudniającej jeździe Kuby, jednak Protasiewicz wyszedł na przód i ten bieg niestety nic nie zmienił (3:3).

W ostatnim starcie przed nominowanymi Lindgren znowu pokazał nam doskonałą walkę z parą gospodarzy. Szwed konsekwentnie gonił Dudka i Fricka, aż udało mu się ich rozdzielić zdobywając drugą pozycję, a dzięki temu Myszy nie wyszły na meczowe prowadzenie. Po trzynastym pojedynku było 39:39. Nastał czas wielkich emocji.


Kiedy przyszła pora na dwa najważniejsze, kibice obu drużyn na pewno nie oglądali ich spokojnie . W 14. biegu z Częstochowy pojechali Miśkowiak i Freddie, a Zieloną Górę reprezentowali Fricke z Zagarem, a to dało wynik 4:2 dla gospodarzy. Stadion przy W69 szalał z radości, ale to co stało się w decydującej gonitwie dnia można nazwać cudem. Tuż po starcie gospodarze, czyli Dudek z Protasiewiczem wyszli na przód, ale nie trwało to jednak długo, bo wtedy rozpędzony Madsen wraz z Woryną wyjechali na dwa pierwsze miejsca. Do samego końca zielonogórzanie naciskali, a najciekawsza walka toczyła się pomiędzy kapitanem Myszy a Kacprem. Do mety w pięknym stylu wygraną przywieźli goście.

Niesamowitą robotę zrobił tutaj Woryna, który do samej kreski bronił się przed Piotrem. Cóż to były za emocje !
Trzy bardzo ważne punkty wywalczył zespół spod Jasnej Góry, ale mecz do samego końca był na styku i dawał nam świetne widowisko. Eltrox Włókniarz Częstochowa ma teraz już 14 oczek, a Marwis.pl Falubaz Zielona Góra został z taką samą liczbą punktów, jaką miał przed spotkaniem.

Punktacja:

Marwis.pl Falubaz Zielona Góra – 44
9.  Matej Zagar – 11+1 (3,1,3,1*,3)
10.  Max Fricke – 8 (2,3,1,1,1)
11.  Piotr Protasiewicz – 11 (1,3,3,3,1)
12.  Mateusz Tonder – 3 (0,0,1,2)
13.  Patryk Dudek – 10 (2,2,3,3,0)
14.  Jakub Osyczka – 0 (0,0,-)
15.  Fabian Ragus – 1 (1,0,0,0)
16.  Damian Pawliczak – ns

Eltrox Włókniarz Częstochowa – 46
1.  Leon Madsen – 13 (2,3,2,3,3)
2.  Jonas Jeppesen – 2 (1,1,0,-,-)
3.  Bartosz Smektała – 4 (0,2,2,0)
4.  Kacper Woryna – 7+3 (3,1*,1*,0,2*)
5.  Fredrik Lindgren – 5 (3,0,0,2,0)
6.  Jakub Miśkowiak – 10 (3,1,2,2,2)
7.  Mateusz Świdnicki – 5+2 (2*,2,1*)
8.  Bartłomiej Kowalski – ns

fot. Speedway Ekstraliga

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *