Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Spartanie versus Lwy – kto będzie górą? Zapowiedź meczu Betard Sparta Wrocław – zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa

Betard Sparta Wrocław

Autor: Jagoda Burka

Spartanie versus Lwy – kto będzie górą? Zapowiedź meczu Betard Sparta Wrocław – zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa

Już w piątek o godzinie 20:30 rozpocznie się mecz rewanżowy pomiędzy Betard Spartą Wrocław, a zielona-energia.com Włókniarzem Częstochowa. Spotkanie poprowadzi sędzia Piotr Lis. 

Przypomnijmy, że pierwszy mecz obu drużyn zakończył się czternasto punktową wygraną ekipy z Częstochowy. Od początku spotkania było widać dominację Lwów i ich dobrą dyspozycję. Potwierdziło się to w ogólnym wyniku spotkania. Wrocławianom mimo starań zabrakło punktów do lepszego wyniku. U wygranych najlepiej zaprezentowali się Leon Madsen i Fredrik Lindgren, którzy zdobyli po dwanaście punktów. W drużynie z Wrocławia natomiast liderami byli Maciej Janowski z czternastoma punktami na koncie oraz Dan Bewley ze zdobyczą dwunastu punktów. 

Gospodarze są głodni punktów i z pewnością będą chcieli się wspinać w górę tabeli. Z dobra dyspozycją Dana Bewleya, który zajął piąte miejsce w Grand Prix w Gorzowie oraz wracającego do zdrowia Gleba Chugunova z pewnością będą chcieli powalczyć o jak najlepszy wynik dla swojej drużyny. Punkty Spartanom są niemal niezbędne, ponieważ po dziesiątej kolejce zajmują oni szóste miejsce w tabeli. 

Lwy jednak nie odpuszczą walki. Im też potrzebne są punkty, bowiem w ligowej tabeli zajmują miejsce tuż nad Betard Spartą Wrocław. Pauzę od startów ma aktualnie Fredrik Lindgren, ale i bez lidera potrafią walczyć, co pokazali w ostatnim meczu ze Stalą Gorzów. 

To spotkanie z pewnością dostarczy nam wielu emocji. Obie drużyny są głodne zwycięstw i nie zamierzają odpuszczać ani zwycięstwa, ani punktu bonusowego. Transmisja już od 20:15 w Eleven Sports 1. 

Awizowane składy:

Betard Sparta Wrocław

zielona-energia.com Włókniarz Częstochowa

fot. Łukasz Wilk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *