Żużel - Best Speedway Tv

Dla jednych koniec sezonu, dla drugich walka o medale – zapowiedź eWinner Apator Toruń – MOJE BERMUDY Stal Gorzów | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
zapowiedź

Dla jednych koniec sezonu, dla drugich walka o medale – zapowiedź eWinner Apator Toruń – MOJE BERMUDY Stal Gorzów

Dla jednych koniec sezonu, dla drugich walka o medale – zapowiedź eWinner Apator Toruń – MOJE BERMUDY Stal Gorzów

W ostatniej kolejce PGE Ekstraligi podopieczni trenera Tomasza Bajerskiego podejmą gorzowską Stal. W pierwszym starciu tych zespołów na stadionie Edwarda Jancarza górą byli gorzowianie i wygrali 50:40.

Do tego spotkania oba zespoły przystąpią osłabione. Po stronie gospodarzy zabraknie Pawła Przepełskiego, a po stronie gości Szymona Woźniaka i Martina Vaculika. Za Przedpełskiego i Vaculika trenerzy obu ekip zdecydowali się na zastępstwo zawodnika. Pierwotnie zakładano, że Stal do Torunia pojedzie bez Wiktora Jasińskiego, jednak dzień przed meczem okazało się, że wychowanek gorzowskiej Stali wystąpi na MotoArenie.

Wynik tego meczu raczej  niczego już  nie zmieni w tabeli PGE Ekstraligi. Stal Gorzów jest pewna jazdy w play-offach, zaś gospodarze utrzymają się w najlepszej lidze świata. Jednak to, że te dwa zespoły doskonale znają swoje położenie, nie oznacza tego, że ktoś odpuści. Torunianie będą chcieli wygrać, aby pokazać się z jak najlepszej strony przed własną publicznością. Stalowcy zaś zrobią wszystko, aby pojechać jak najlepsze zawody. Emocji na pewno nie zabraknie.

Fani czarnego sportu z Torunia rozczarowani są postawą Chrisa Holdera. Australijczyk tego sezonu nie może zaliczyć do udanych, jeździ raczej w kratkę. Dobrze na MotoArenie prezentuje się Jack Holder i Robert Lambert i to na ich barkach spoczywać będzie największy ciężar. Adrian Miedziński również dobrze czuje się na toruńskim owalu. Kacper Makowski i Krzysztof Lewandowski to formacja młodzieżowa. Każdy z zawodników dostanie dodatkowo po jednym starcie w ramach zastępstwa zawodnika.

Ekipa z miasta nad Wartą w tym sezonie boryka się z plagą kontuzji. Liderem gorzowskiej Stali jest Bartosz Zmarzlik. Świetną formę reprezentuje także Anders Thomsen. Niestety na MotoArenie zabraknie Martina Vaculika i Szymona Woźniaka. Debiut na toruńskim owalu zanotuje Marcus Brikemose. Kibice liczą na przyzwoity występ Rafała Karczmarza. Do składu żółto-niebieskich powrócił Wiktor Jasiński. Wyścigi z udziałem Lewandowskiego i Jasińskiego będą bardzo emocjonujące. Pod numerem 7. pojedzie Kamil Pytlewski.

Kto zdobędzie 3. punkty? Czy podopieczni trenera Chomskiego wywiozą z Torunia punkt bonusowy? Jakim wynikiem zakończy się spotkanie? Odpowiedzi na te i inne pytania poznamy w piątek wieczorem!


Awizowane składy:
Moje Bermudy Stal Gorzów:
1. Bartosz Zmarzlik
2. Anders Thomsen
3. Marcus Birkemose
4. Rafał Karczmarz
5. Martin Vaculik
6. Oliwier Ralcewicz
7. Kamil Pytlewski


eWinner Apator Toruń:
9. Paweł Przedpełski
10. Jack Holder
11. Chris Holder
12. Adrian Miedziński
13. Petr Chlupac
14. Kacper Makowski
15. Krzysztof Lewandowski

Początek spotkania: 20:30

fot. Emilia Hamerska – Lengas

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×