Żużel - Best Speedway Tv

Wychowankowie Kołodzieja z dobrymi wynikami w MIMP. Lepsi niż niejeden klub | Żużel - Best Speedway Tv
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Wychowankowie Kołodzieja z dobrymi wynikami w MIMP. Lepsi niż niejeden klub

Wychowankowie Kołodzieja

Wychowankowie Kołodzieja z dobrymi wynikami w MIMP. Lepsi niż niejeden klub

Wczorajszy finał Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski przyniósł sporo emocji, pomimo braku Mateusza Cierniaka, a także upadku Wiktora Przyjemskiego, który doprowadził do szybkiego wycofania z zawodów kolejnego faworyta. Złoty medal padł łupem Bartłomieja Kowalskiego, a więc wychowanka Akademii Żużlowej Janusza Kołodzieja. Z dobrej strony pokazali się również inni uczniowie lidera Fogo Unii Leszno.

Akademia Żużlowa Janusza Kołodzieja została założona w 2016 roku. Jej pierwszym wychowankiem był właśnie wczorajszy zwycięzca – urodzony w 2002 roku Bartłomiej Kowalski. Młodzieżowiec Betard Sparty Wrocław był głównym faworytem do zwycięstwa obok Mateusza Cierniaka i Wiktora Przyjemskiego. Gdy stało się jasne, że żaden z nich z powodu urazów nie będzie mógł powalczyć o medale, Kowalski stał się niemal murowanym faworytem do końcowego triumfu. Nie zawiódł, choć przydarzył mu się słabszy wyścig w czwartej serii, kiedy przegrał niespodziewanie z Michałem Curzytkiem i Kacprem Pludrą.

Janusz Kołodziej z pewnością spoglądał również na swoich dwóch innych wychowanków, którzy brali udział w młodzieżowym finale MIMP w Lublinie. Byli to Szymon Bańdur oraz Kajetan Kupiec. Urodzeni odpowiednio w 2006 oraz 2005 roku żużlowcy reprezentują aktualnie barwy Cellfast Wilków Krosno i Tauron Włókniarza Częstochowa. W finale najbardziej prestiżowych młodzieżowych zawodów w Polsce obaj zgromadzili na swoim koncie po siedem “oczek” i zajęli ósmą oraz dziewiątą pozycję. Może nie są to wyniki marzeń, ale zarówno Bańdur, jak i Kupiec mają przed sobą jeszcze parę lat jazdy jako juniorzy, a ich rozwój może napawać optymizmem.

O sukcesie swojego pierwszego wychowanka, a także niezłych występach dwóch pozostałych na swoim profilu na Facebooku poinformował sam Kołodziej.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Zostaw komentarz

2022 Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×