Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Fenomenalny Kołodziej na Olimpijskim sam nie dał rady drużynie gwiazd z Wrocławia [Oceny pomeczowe]

Żużel
Fot. Czarny Productions

Autor: Paweł Płóciniak

Żużel. Fenomenalny Kołodziej na Olimpijskim sam nie dał rady drużynie gwiazd z Wrocławia [Oceny pomeczowe]

W rewanżowym pojedynku w ćwierćfinale PGE Ekstraligi Betard Sparta Wrocław pokonała Fogo Unię Leszno 53:37. Ze strony gospodarzy dobrze spisała się czwórka seniorów, natomiast u gości wynik ciągnął Janusz Kołodziej.

Oskar Paluch: “Uważam, że ten sezon był dobry”

Skala ocen: 1-6

Fogo Unia Leszno

Bartosz Smektała: 4

Solidny występ wychowanka leszczyńskich „Byków”, dwie trójki oraz tyle samo zer na jego koncie. Był drugim najlepiej punktującym zawodnikiem gości. Na zdecydowany plus bieg jedenasty, gdzie wyprzedził na ostatnim łuku Taia Woffindena

Janusz Kołodziej: 5

Biegi z jego udziałem oglądało się z wypiekami na twarzy. Kapitan „Byków” powtórzył swój wynik punktowy z rundy zasadniczej, trzy trójki oraz dwójki, czyli 15 punktów w sześciu startach. Zdecydowany lider Fogo Unii Leszno w tym sezonie, która zakończyła rozgrywki drugi rok z rzędu na 6 miejscu.

Chris Holder: 1

Wystąpił w dwóch wyścigach, w których zdobył jeden punkt na koledze z pary. Kolejne spotkanie z rzędu nie pokonał żadnego rywala. Australijczyk żegna się z Fogo Unią Leszno, ciężko będzie mu znaleźć angaż w PGE Ekstralidze na sezon 2024.

Jaimon Lidsey: 2+

Kolejny zawodnik, dla którego było to ostatnie spotkanie z bykiem na plastronie. Wyszedł mu jeden wyścig, w którym zwyciężył podwójnie wraz z Bartkiem Smektałą. Australijczyk błyszczał w tym sezonie tylko wtedy, jak koledzy z drużyny byli kontuzjowani.

Grzegorz Zengota: 2

Najsłabsze spotkanie w tym sezonie, dobrze wyjeżdżał spod taśmy, jednak brakowało prędkości na trasie. W biegu trzynastym wyjechał na 5:1 z Januszem Kołodziejem, lecz popełnił błąd, przeszkadzając koledze. W kolejnym wyścigu został wykluczony za drugie ostrzeżenie, czym pogrzebał szansę Unii na awans do półfinałów.

Damian Ratajczak: 2-

Chimeryczny sezon młodzieżowca Unii Leszno czego potwierdzenie widzieliśmy w fazie play-off. W pierwszym spotkaniu pokonywał seniorów gości, w rewanżu przegrał podwójnie w biegu juniorskim i pokonał tylko Kevina Małkiewicza w czwartym wyścigu.

Antoni Mencel: 1

W dwumeczu nie zdobył ani jednego punktu, we Wrocławiu wystąpił dwukrotnie, później został zastąpiony Ratajczakiem. Nie wyszły mu spotkania w play-off, jednak zanotował progres na przestrzeni tego sezonu.

Nazar Parnitskyi: bez oceny

Ukrainiec nie wystąpił w tym spotkaniu.

Betard Sparta Wrocław

Piotr Pawlicki: 2

Zdobył tylko trzy punkty w czterech startach, pokonał trzech rywali w tym jednego juniora gości. Robił dużo szumu na torze, jak to ma w zwyczaju, ale nie przełożyło się to na punkty na torze. Wychowankowi Fogo Unii dużo lepiej wiedzie się w tym sezonie na wyjazdach.

Daniel Bewley: 5

Znakomity występ Brytyjczyka, 13 punktów w pięciu startach tylko raz oglądał plecy rywala i był nim Janusz Kołodziej. Z którym zanotował w tym spotkaniu dodatni bilans pojedynków 2:1. Pokazał fantastyczny speedway na Olimpijskim, szczególnie w wyścigach z liderem gości.

Artiom Łaguta: 5-

Na swoim koncie zapisał 12 punktów w pięciu startach. Bardzo dobrze zaczął od trzech zwycięstw, końcówka trochę mniej udana dwójka i jedynka. Dwukrotnie pokonany przez Janusza Kołodzieja, w biegu piętnastym ta dwójka oraz Daniel Bewley stworzyła kapitalne show na zakończenie.

Tai Woffinden: 4

Rozpoczął od zera, w następnych wyścigach byłby niepokonany gdyby nie został wyprzedzony przez Bartosza Smektałe. W sumie Brytyjczyk zdobył 9 punktów oraz dwa bonusy. Dobry występ żużlowca Sparty, szczególnie że tak jak Pawlicki o wiele lepiej radzi sobie na wyjazdach w tym sezonie.


Maciej Janowski: 4

Ostatnie trzy spotkania nieudane w jego wykonaniu, to również na początku nie wyglądało najlepiej. W pierwszych trzech startach tylko 5 punktów oraz bez trójki na jego koncie. Później dwukrotnie zwyciężył 5:1 i podreperował swój dorobek do 10 punktów i jednego bonusa.

Kevin Małkiewicz: 3

Trzecie spotkanie w PGE Ekstralidze wychowanka GKM-u Grudziądz i pierwsza trójka na jego koncie. Zwyciężył w biegu juniorskim podwójnie wraz z Bartłomiejem Kowalskim. W dalszej części zawodów zanotował dwa zer,a co nie zmienia faktu, że 16-latek zrobił różnicę w tym dwumeczu na korzyść Sparty.

Bartłomiej Kowalski: 3

Przyzwyczaił do lepszych występów szczególnie na stadionie olimpijskim. Jednak zrobił to co do niego należało, czyli pokonał młodzieżowców rywali, wraz z Małkiewiczem w biegu juniorskim dowieźli 5:1. Zdobył tylko trzy punkty, za to dorzucił dwa bonusy.

Kacper Andrzejewski: bez oceny

16-latek nie pojawił się na torze.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *