Przejdź do treści
Aktualności

Bartłomiej Kowalski młodzieżowym mistrzem Polski juniorów! Finał naznaczony kontuzjami [RELACJA]

Kowalski
Fot. Kazimierz Kożuch

Autor: Dawid Ociepa

Bartłomiej Kowalski młodzieżowym mistrzem Polski juniorów! Finał naznaczony kontuzjami [RELACJA]

W lubelskim finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski Juniorów najlepszy okazał się Bartłomiej Kowalski. Żużlowiec ten miał ostatnią szansę na jego zdobycie, ponieważ już za rok wejdzie w grono seniorów. Na podium zameldowali się również Bartosz Bańbor i Damian Ratajczak, którzy o medal walczyli w biegu dodatkowym.

Przed zawodami dowiedzieliśmy się, że w zawodach nie wystartuje zdecydowany faworyt – Mateusz Cierniak. Była to zła informacja dla tych, którzy liczyli na jego zaciekłą rywalizację z innymi pretendentami do tytułu – Wiktorem Przyjemskim i Bartłomiejem Kowalskim. Zastąpił go pierwszy rezerwowy turnieju, czyli Kacper Pludra.

Niestety już w pierwszym biegu – i to dwa razy – doszło do niebezpiecznej sytuacji. Na wirażu po starcie doszło do kontaktu między Przyjemskim i Grzelakiem, po czym ten pierwszy obrócił się i upadł. W powtórce było jeszcze groźniej, znowu na pierwszym wirażu i znowu w zdarzeniu brał Bydgoszczanin i Ostrowianin. Przyjemski zahaczył o tylnie koło Grzelaka i znowu obaj wylądowali na torze. Ponadto z leżącego już żużlowca Ostrovii. Po tym zdarzeniu zawodnik Polonii Bydgoszcz opuścił tor na noszach i nie wystartował już w zawodach.

MIMP
Fot. Kazimierz Kożuch

Stosunkowo szybko poznaliśmy Indywidualnego Młodzieżowego Mistrza Polski. Bartłomiej Kowalski już w 17. biegu po pokonaniu Bartosza Bańbora był już pewny mistrzostwa, a cała późniejsza walka toczyła się o dalsze medale.

Do samego końca toczyła się walka o wyścig dodatkowy, który miał się toczyć o srebrny medal. Był on pewny po wcześniej wspomnianej „gonitwie” nr 17, gdyż po nim Damian Ratajczak i Szymon Bańdur mieli po 11 punktów. Do nich dołączył Kacper Pludra, który musiał się bardzo namęczyć w walce z Szymonem Bańdurem. Następnie twarde warunki Oskarowi Paluchowi postawił Mateusz Dul. Gorzowianin musiał wyrwać sobie bieg o srebro ostrym wejściem przy krawężniku.

Kowalski 1
Fot. Kazimierz Kożuch

Drugie miejsce w zawodach praktycznie po starcie zapewnił sobie atomowym startem faworyt miejscowych – Bartosz Bańbor. Za jego plecami toczyła się zaciekła walka o najniższy stopień podium. Wydawało się, że medal na swojej szyi zawiesi Oskar Paluch, ale na ostatnim okrążeniu Damian Ratajczak wyrwał mu je z ręki.

Klasyfikacja generalna

NrNazwisko IIIIIIIVVXXIRazem
1Bartłomiej Kowalski3331313
2Bartosz Bańbor32231311+3
3Damian Ratajczak32222211+2
4Oskar Paluch03323111+1
5Kacper Pludra21323011+0
6Michał Curzytek0313310
7Franciszek Karczewski003328
8Szymon Bańdur202127
9Kajetan Kupiec221207
10Sebastian Szostak111306
11Krzysztof Sadurski230005
12Kacper Grzelak302W/SU05
13Kacper Halkiewicz120115
14Mateusz Dul111D425
15Kacper Andrzejewski110013
16Jan Przanowski00112
17Wiktor PrzyjemskiW/SU0

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×