Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Wilki Krosno wrócą na zwycięską ścieżkę? W Łodzi pojadą z nowym zawodnikiem w składzie [ZAPOWIEDŹ]

Wilki Krosno
Fot. Cellfast Wilki Krosno//Facebook

Autor: Marysia Charzewska

Wilki Krosno wrócą na zwycięską ścieżkę? W Łodzi pojadą z nowym zawodnikiem w składzie [ZAPOWIEDŹ]

Już w najbliższą niedzielę 2 czerwca o godzinie 14:00 kolejne ściganie. Orły znajdujące się na siódmym miejscu tabeli podejmą na swoim domowym torze Wilki, które znajdują się na drugim.

Gospodarze na swoim koncie mają jedną wygraną i cztery porażki. Swoje ostatnie wyjazdowe spotkanie wygrali z Energa Wybrzeże Gdańsk 41:49. W tym spotkaniu najlepiej punktowali Oliver Berntzon 11+1 i Luke Becker 10. W Gdańsku Łodzianie przełamali złą passę przegranych spotkań. Oliver Berntzon zajmuje pierwsze miejsce w tabeli ustalonej na postawie średniej biegowej z wynikiem 1,966, zaraz za nim na 2 miejscu uplasował się Luke Becker 1,833. Podopieczni Macieja Jądera po zwycięstwie z Wybrzeżem są w lepszych nastrojach i chcą zwyciężyć w niedzielnym spotkaniu. Dla drużyny z Łodzi bardzo ważne było, aby z Gdańska wyjechać z dwoma punktami na koncie.

Goście z Miasta Szkła ostatni mecz u siebie przegrali z Arged Malesa Ostrów 41:49. Jest to druga porażka Wilków. Goście okazali się silniejsi, mieli w swoim składzie Frederika Jakobsena, który zdobył komplet punktów (14+1). Krośnianie osłabieni z powodu kontuzjowanego Dmitrija Berge stosowali zastępstwo zawodnika. Dobrą punktację zdobył junior Szymon Bańdur 7+2, Jonas Seifert-Salk 13+2. Niestety zawodnicy startujący za Berge nie punktowali, tak jak oczekiwano. Kontuzjowany Dimitri Berge posiada najlepszą średnia biegową 2,318, za nim z wynikiem 1,933 znajduje się Kapitan Vaclav Milik.

Nowy zawodnik w drużynie Wilków Krosno zastąpi kontuzjowanego Francuza. Jest nim Duńczyk Kenneth Bjerre. Żużlowiec będzie miał okazję zadebiutować w niedzielnym spotkaniu. Jak pokaże się nowy zawodnik w szeregach Wilków? Miejmy nadzieję, że dowiemy się tego już w niedzielę.

Między ekipami z Łodzi i Krosna historia rozegranych spotkań jest następująca: 31 wygranych Orłów, 0 remisów i 19 wygranych Wilków.

Awizowane składy:

H. Skrzydlewska Orzeł Łódź:
9. Luke Becker
10. Daniel Kaczmarek
11. Tomasz Gapiński
12. Benjamin Basso
13. Oliver Berntzon
14. Bartosz Nowak
15. Mateusz Bartkowiak

Cellfast Wilki Krosno:
1. Patryk Wojdyło
2. Norbert Krakowiak
3. Vaclav Milik
4. Dimitri Berge
5. Jakub Wieszczak
6. Piotr Świercz
7. Szymon Bańdur

Wilki Krosno
Fot. Cellfast Wilki Krosno
zaległe mecze metalkas 2. ekstraligi
Fot. Jakub Malec

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×