Przejdź do treści

CELLFAST WILKI KROSNO

Wilki Krosno

Autor: Redakcja

CELLFAST WILKI KROSNO

W 2018 roku klub KSM Krosno zakończył grę w ligach. Władze miasta postanowiły stworzyć nową spółkę do zarządzania sportem żużlowym. Chcieli zbudować profesjonalny klub, który do 2023 roku awansuje do najlepszej ligi, czyli Ekstraligi. Nowy klub nazywa się Wilki Krosno.

Pierwszym prezesem był Robert Dobosz, ale wkrótce zrezygnował. Zastąpił go Grzegorz Leśniak. Trenerem został Janusz Ślączka. W pierwszym sezonie nowego klubu zajęli 4. miejsce, ale nie udało im się wygrać w fazie play-off.

W 2020 roku Wilki Krosno wygrały wszystkie mecze i awansowały do I ligi. Zyskały sponsora i w sezonie 2021 startowały jako Cellfast Wilki Krosno. Klub zdobył pierwsze miejsce w fazie zasadniczej, ale nie udało im się awansować do Ekstraligi.

W 2022 roku, po pokonaniu Falubazu Zielona Góra, po raz pierwszy awansowali do Ekstraligi. Przed sezonem 2023 do sztabu szkoleniowego dołączyli nowi członkowie. Klub zaczął jeździć w Ekstralidze, ale nie poradził sobie dobrze i spadł z powrotem do I ligi.

Wiele kontrowersji dotyczyło stanu toru podczas niektórych meczów. Klub otrzymywał kary finansowe, a tor tracił licencję kilkukrotnie.

Stadion Wilków Krosno jest najdłuższym w Polsce. Był modernizowany, m.in. dodano oświetlenie, nowe trybuny i inne udogodnienia. Planuje się dalsze rozbudowy, takie jak budowa nowej trybuny głównej.

Osiągnięcia krajowe:

 • Mistrzostwa Polski Drużynowe Juniorów:
  1. miejsce (1): 2023

Pozostałe:

 • Brązowy Kask:
  • 3. miejsce (1): 2022, Krzysztof Sadurski
 • Ekstraliga U24:
  • 2. miejsce (1): 2023

Osiągnięcia międzynarodowe:

 • Indywidualny Puchar Europy U-19:
  • 2. miejsce (1): 2019 – Jewgienij Sajdullin z Rosji