Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Wilki Krosno wybrały zastępcę Berge?! Zawodnik PSŻ-u na celowniku

GKM
Fot. Krzysiek Szrama

Autor: Jakub Bielak

Wilki Krosno wybrały zastępcę Berge?! Zawodnik PSŻ-u na celowniku

Gdy okazało się, że Dimitri Berge będzie musiał przejść trzymiesięczną rehabilitację przed powrotem na tor, jasne stało się to, że Cellfast Wilki Krosno rozejrzą się za zastępstwem. Oczywiście do dyspozycji pozostaje zastępstwo zawodnika, ale w taki sposób uzupełnić lukę po najlepszym zawodniku drużyny jest niezwykle trudno. Wiemy już, z kim mogą być prowadzone rozmowy.

Podczas ostatniego meczu ligowego w Rybniku Dimitri Berge uczestniczył w wypadku spowodowanym przed Brady’ego Kurtza. Australijczyk atakował prowadzącego Francuza i na ostatnim łuku ostro wjechał pod niego. Niestety w pewnym momencie stracił kontrolę nad maszyną i wjechał prosto w Berge. Ten uderzył o dmuchaną bandę i choć na początku jego upadek nie wyglądał groźnie, od razu został przewieziony do szpitala na badania. Te wykluczyły złamania, jednak potem okazało się, że liderowi Wilków wypadła kość barkowo-obojczykowa, co oznacza trzymiesięczną przerwę od startów.

Dla Wilków Krosno oznacza to, że będą musieli radzić sobie bez swojego najlepszego zawodnika najprawdopodobniej do końca rundy zasadniczej. Kandydatów do zastąpienia Berge jest na rynku kilku. Przede wszystkim mówiło się o Mateju Zagarze czy Kennecie Bjerre. Obaj zawodnicy nadal nie mają podpisanej umowy na starty w żadnej z polskich lig i z pewnością oczekują już na telefon z Krosna.

Wiemy już jednak, że działacze klubu z Podkarpacia obrali sobie na cel innego zawodnika. Jest nim Michael Jepsen Jensen. Duńczyk startował już w tym sezonie w barwach #OrzechowaOsada PSŻ Poznań, jednak potem szybko stracił miejsce w składzie i może jeszcze zostać wypożyczony do innego klubu. Na Golęcinie rywalizację o miejsce w składzie wygrywają Aleksandr Łoktajew, Ryan Douglas i Matias Nielsen, choć tak naprawdę tylko z tym ostatnim realnie rywalizuje MJJ. Zawodnik chciałby w końcu zacząć regularnie jeździć w Polsce, więc zastąpienie Berge w Krośnie dla niego samego jest świetną opcją.

Pozostaje kwestia tego, czy między sobą dogadają się prezesi klubów z Krosna oraz Poznania. Michael Jepsen Jensen to jedna z opcji Wilków i wszystko pozostaje kwestią tego, czy prezes #OrzechowaOsada PSŻ Poznań, Jakub Kozaczyk zgodzi się na wypożyczenie swojego zawodnika. Czas wszystko zweryfikuje.

PSŻ Poznań
Fot. Sandra Rejzner
438154408 3072549262875651 6761789672679656128 n
Fot. Cellfast Wilki Krosno

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *