Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga/PGE EKSTRALIGA

Wiktor Rafalski wypożyczony do Zdunek Wybrzeża Gdańsk

Wiktor Rafalski

Autor: Sebastian Krauz

Wiktor Rafalski wypożyczony do Zdunek Wybrzeża Gdańsk

Wiktor Rafalski został wypożyczony z GKM-u Grudziądz do Zdunek Wybrzeża Gdańsk do końca sezonu. 16-latek ma zadebiutować w nowym klubie już w piątek w Bydgoszczy w rewanżowym meczu ćwierćfinału eWinner 1. Ligi.

Wychowanek grudziądzkiego klubu swoją przygodę z motocyklami wiązał początkowo z motocrossem. Na żużlu zadebiutował w dopiero w ubiegłym roku, gdy jako 15-latek startował w rozgrywkach DMPJ, Nice Cup, Młodzieżowych Mistrzostwach Park Klubowych i eliminacjach Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski. Jego kuzynem jest startujący w cyklu Grand Prix Paweł Przedpełski. W obecnym sezonie wystartował w dziewięciu wyścigach PGE Ekstraligi zdobywając punkt dla GKM w wyjazdowym meczu przeciwko Betard Sparcie Wrocław. W Ekstralidze U24 wystąpił w trzynastu meczach uzyskując średnią biegową 1,207.

– Cieszę się, że pojawiła się propozycja z Wybrzeża. Dostałem szansę na przynajmniej jeden dodatkowy start w lidze i to w meczu rangi ćwierćfinału play-off. Chciałbym dołożyć cenne punkty i pomóc drużynie awansować do półfinału – mówi Wiktor Rafalski dla oficjalnej strony Wybrzeża Gdańsk.

Fot. Emilia Hamerska – Lengas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *