Żużel - Best Speedway Tv

Wiemy co z oponami oddanymi do laboratorium! | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Wiemy co z oponami oddanymi do laboratorium!

Speedway manager
Wiemy co z oponami oddanymi do laboratorium! 2
Spis treści

Wiemy co z oponami oddanymi do laboratorium!

Po meczach rozegranych 11 czerwca pomiędzy eWINNER Apator Toruń – BETARD Sparta Wrocław i FOGO Unia Leszno – ELTROX Włókniarz Częstochowa Ekstraliga Żużlowa zleciła oddanie opon Anlas oraz Mitas do ośrodka badawczo – rozwojowego przemysłu oponiarskiego w celu zbadania twardości powyżej wymienionych opon.

Wyniki badań laboratoryjnych wskazują, iż obie marki opon z homologacją FIM ważną w 2021 roku są porównywalne tzn., że wartości twardości gumy w ujęciu średnim w tzw. skali Shore’a są do siebie bardzo zbliżone w przypadku obu marek opon – pisze w komunikacie PGE Ekstraliga.

“Badanie eksperckie było wykonywane metodą, która polegała na tym, że twardość opon zmierzono po ich zamontowaniu na obręczy, przy ciśnieniu 1 bara, w temperaturze około 20 stopni Celsjusza na środkowych klockach bieżnika, w czterech miejscach, obracając koło o 90 stopni oraz po dwóch pomiarach na bokach opony“.

Sumując, dla każdej opony wykonano 8 sprawdzeń twardości!

Ekstraliga Żużlowa w celu wyjaśnienia, dlaczego zgodnie z badaniami i wynikami, w zakresie ich twardości nieznacznie odbiegają od norm przyjętych w homologacjach FIM na sezon 2021, zwróci się do Polskiego Związku Motorowego w celu skierowania sprawy do wyjaśnienia w FIM.

Reklamy

Z opon obu producentów można nadal korzystać w zmaganiach PGE Ekstraligi.

Ekstraliga Żużlowa informuje również, że regularnie będzie przeprowadzać badania nowych opon powyższych firm!

inf.: speedwayekstraliga

fot.: speedwayekstraliga

Zostaw komentarz

0/100

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×