Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/SGP / SEC / SON / SWC

Wiadomo, ilu kibiców na tę chwilę obejrzy żużel na Narodowym

żużel na Narodowym
Fot. Taylor Lanning

Autor: Jakub Bielak

Wiadomo, ilu kibiców na tę chwilę obejrzy żużel na Narodowym

Turniej z cyklu Speedway Grand Prix gości na Stadionie Narodowym w Warszawie od 2015 roku. Pierwszy turniej okazał się kompletną klapą, jednak nie zraził on ani organizatorów, ani kibiców. Zawody w stolicy Polski co roku cieszą się sporym zainteresowaniem. Nie inaczej jest teraz.

Największy w Polsce stadion może pomieścić podczas meczów piłkarskich, a także zawodów żużlowych aż 58 tysięcy widzów. Jest to zatem nieprawdopodobne święto żużla, które w kalendarzu cyklu SGP można porównać tylko z rundą w walijskim Cardiff. Na tę chwilę w sprzedaży pozostało około połowy biletów na turniej, który zaplanowany jest na 11 maja 2024 roku.

Do tej pory sprzedano 27.400 biletów na 2024 ORLEN FIM SGP of Poland – Warsaw – czytamy na ekstraliga.pl

Polscy kibice będą mogli obejrzeć w akcji czterokrotnego mistrza świata, Bartosza Zmarzlika. Oprócz tego biało-czerwone barwy będą reprezentować Dominik Kubera oraz Szymon Woźniak – obaj debiutujący jako stali uczestnicy cyklu. Z numerem szesnastym jako jednorazowa Dzika Karta pojedzie też kolejny z polskich zawodników. Kto nim będzie, przekonamy się jednak dopiero w trakcie sezonu.

Kibice do końca 2023 roku mogą nabyć bilety w promocyjnych cenach, które potem ulegną podwyższeniu. Najtańsza wejściówka kosztuje 39zł, ale na większość miejsc fani mogą nabyć bilet, wydając na niego między 120 a 220 złotych. Dla wielu fanów żużel na Narodowym to jest niemal coroczna tradycja. Można się spodziewać, że sprzedaż nieco przyspieszy w okresie świątecznym, gdy niektórym kibicom żużla można sprawić miły prezent pod choinkę w postaci wejściówki na zawody w Warszawie.

2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland – Warsaw, ceny biletów do 31.12.2023:

KAT. VI 39 PLN
KAT. V 119 PLN
KAT. IV 129 PLN
KAT. III 149 PLN
KAT. II 169 PLN
KAT. I 219 PLN
PREMIUM 369 PLN
SILVER 1200 PLN dostępne na stronie partnera www.pakietyVip.com 
GOLD VIP 1500 PLN

Warszawa
Fot. Taylor Lanning
Warszawa 2
Fot. Taylor Lanning

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *