Żużel - Best Speedway Tv : Wiadomości Żużlowe

Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

W Krośnie dosypano 350 ton granitu i trwają prace nad profilowaniem łuków

Krośnie

Autor: Przemysław Kosa Koszelnik

W Krośnie dosypano 350 ton granitu i trwają prace nad profilowaniem łuków

W Krośnie trwają prace na torze, mające pozwolić Wilkom Krosno na starty w PGE Ekstralidze w przyszłym roku. Na pierwszym wirażu powoli rośnie nowa trybuna, ale to nie jedyne prace jakie toczą się w Krośnie. Niedawno na torze dosypano 350 ton granitu a teraz trwają prace nad profilowaniem łuków.

Jeszcze w trakcie sezonu 2022 ruszyły wstępne prace przy modernizacji stadionu w Krośnie. Nabrały one tempa zaraz po spotkaniu z władzami PGE Ekstraligi Żużlowej, na którym Zarząd klubu z Podkarpacia otrzymał wytyczne, jakie muszą spełniać stadion, park maszyn oraz cała infrastruktura wokół  stadionu. Władze miasta zobowiązały się pokryć koszty modernizacji obiektu, którego są właścicielem, aby spełniał wszelkie wymogi centrali żużlowej. W górę pnie się trybuna na pierwszym łuku, rozbudowywany jest park maszyn, trwają prace instalacyjne, a także budowa odwodnienia liniowego. Na tym etapie obiekt przy L1 jest jednym wielkim placem budowy.

nawierzchnia
fot. Mateusz Biskup

Gołym okiem widać, że Krosno chcę być znakomicie przygotowane do startu w elicie, dlatego nie zapomniano również o ubiegło sezonowych problemach z nawierzchnią toru. Ta w zeszłym tygodniu została uzupełniona i na owal przy ulicy Legionów dowieziono 350 ton nowego materiału. Nie jest to, jak przy poprzedniej wymianie nawierzchni, materiał z pobliskiego kamieniołomu w Lipowicy, a granit przywieziony z Wałbrzycha, który pozwoli odpowiednio wyprofilować łuki. Ten zabieg ma poprawić zarówno bezpieczeństwo, jak i atrakcyjność zawodów rozgrywanych w Krośnie. Nad pracami czuwa sam trener Ireneusz Kwieciński, który odpowiada za przygotowanie toru do zawodów w Krośnie.

Fot. Mateusz Biskup

ODWIEDŹ MAGAZYN ŻUŻLOWY ONLINE – BEST SPEEDWAY TV NA KANALE YouTube

Reklamy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Nasi partnerzy

×