Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

W Gdańsku mają nowego sponsora i dobre humory. „Bez wyjeżdżania na tor awansowaliśmy”

sponsor
fot. materiały prasowe Energa SA

Autor: Jakub Bielak

W Gdańsku mają nowego sponsora i dobre humory. „Bez wyjeżdżania na tor awansowaliśmy”

Energa Wybrzeże Gdańsk – pod taką nazwą od sezonu 2024 będzie występował uczestnik Speedway 2. Ekstraligi. Nad morzem odbył się briefing prasowy, podczas którego o nowej współpracy wypowiadali się zarówno przedstawiciele klubu jak i sponsora z grupy Orlen.

Bojowe nastroje

W Gdańsku nastroje są co najmniej bojowe. Zbudowano silny zespół, a podpisanie umowy na sponsoring tytularny z tak dużym graczem tylko rozbudził apetyty władz i kibiców. Równie ambitnie do celów na najbliższą przyszłość podchodzi Energa, a więc rzeczony sponsor tytularny. Na briefingu prasowym z ramienia firmy z grupy Orlen wypowiadała się Adrianna Sikorska.

Energa Wybrzeże Gdańsk to zakorzeniona w Gdańsku sportowa marka, żużel jest ceniony przez mieszkańców całego regionu. Z radością ogłosiliśmy współpracę z Wybrzeżem jako Sponsor Tytularny na sezon 2024. Cieszy mnie to, że logo Energi z Grupy ORLEN będzie widniało na kombinezonach i motocyklach zawodników. Przygotowania do nowego sezonu trwają, a plany są bardzo ambitne. Awans do Ekstraligi to nie tylko marzenie zawodników i władz Klubu, ale przede wszystkim kibiców. Przed Wami dużo pracy, ale każda praca połączona z determinacją, siłą woli i walki sportowej, da porządne rezultaty. Tego serdecznie życzę – powiedziała wiceprezes ds. komunikacji Energi SA, cytowana przez stronę klubową.

Prezes pochwalił się „awansem”

W dobrym humorze był prezes Wybrzeża, Tadeusz Zdunek. Zażartował on, że już bez wyjazdu na tor udało się awansować do Ekstraligi – odnosił się w ten sposób rzecz jasna do zmiany nazwy rozgrywek na Speedway 2. Ekstraliga. W październiku jeden z dziennikarzy podał informację o sporym zadłużeniu klubu w stosunku do zawodników za miniony sezon, jednak gdańszczanie prężnie działają i od tego czasu zbudowali bardzo silny zespół i pozyskali dużego sponsora. Prezes Zdunek uważa, że współpraca z Energą otworzy jego klubowi wiele innych drzwi w przyszłości.

– Jesteśmy szczęśliwy, że nasza praca została dostrzeżona. Mówiąc nieco żartobliwie, mamy już pierwsze owoce współpracy z Energą z Grupy ORLEN. Bez wyjeżdżania na tor „awansowaliśmy” do Ekstraligi, a właściwie do Speedway 2. Ekstraligi, bo taką nazwę od wtorku nosi dotychczasowa 1. Liga Żużlowa. Naszym celem pozostaje oczywiście możliwie szybki awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Umowa z nowym sponsorem tytularnym otworzyła nam drogę do innych podmiotów i szybko to odczuliśmy. Widzimy, że wsparcie Energi z Grupy ORLEN jest dla nas atutem wizerunkowym i wzmogło zainteresowanie wśród firm. Spodziewamy się większej liczby kontraktów sponsorskich – powiedział Tadeusz Zdunek.

Lider z optymizmem patrzy w sezon

Na briefingu obecny był także Krzysztof Kasprzak, a więc nowy zawodnik Wybrzeża. Popularny „KK” ma być liderem zespołu i udowodnić, że zasługuje jeszcze na miejsce w PGE Ekstralidze. Marzeniem zarówno zawodnika, jak i klubu byłby pewnie wspólny awans do najlepszej żużlowej ligi świata. 39-latek był zmuszony opuścić Ekstraligę po raz pierwszy w swojej karierze. Jego zespół – Cellfast Wilki Krosno – spadł z elity, a sam Kasprzak nie dał wystarczająco dużo argumentów, by inni prezesi odezwali się do niego z ofertą. W pewnym stopniu przeszkodziła mu w tym kontuzja, przez którą przedwcześnie zakończył sezon.

– Skład Energi Wybrzeża Gdańsk wygląda bardzo obiecująco. Razem z kolegami dołożymy wszelkich starań, aby jak najszybciej wrócić do krajowej elity. Taki sponsor tytularny jak Energa z Grupy ORLEN na pewno doda nam wiatru w żagle – cytuje Krzysztofa Kasprzaka klubowa strona gdańskiego Wybrzeża.

Pozostaje czekać do końca listopada – wtedy bowiem mija termin złożenia wszelkich dokumentów potrzebnych do procesu licencyjnego. Jeśli Wybrzeże przejdzie go bez zarzutu, wszystkie oskarżenia o złą sytuację finansową klubu odejdą w niepamięć. Wszyscy skupią się już wyłącznie na sportowej stronie gdańskiego klubu, a ta zapowiada się bardzo dobrze. Przypomnijmy, że w składzie na sezon 2024 poza Krzysztofem Kasprzakiem widnieją Nicolai Klindt, Niels-Kristian Iversen, Mateusz Tonder oraz Tom Brennan. Formację młodzieżową tworzyć będą z kolei Miłosz Wysocki, Bartosz Tyburski oraz Eryk Kamiński.

Wybrzeze gda
Fot. Patrycja Sobiech

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *