Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Vaculik o cyklu GP 2023: Powoli moje marzenia się spełniają

Martin Vaculik
fot. Paweł Wilczyński

Autor: Jakub Bielak

Vaculik o cyklu GP 2023: Powoli moje marzenia się spełniają

Martin Vaculik, podobnie jak inni uczestnicy cyklu Speedway Grand Prix, odpowiadał na pytania dziennikarzy dotyczące zbliżającego się wielkimi krokami sezonu. Dla Słowaka to szczególny sezon – po raz pierwszy jego rodacy obejrzą zmagania najlepszych żużlowców świata w otwartej telewizji.

Poznaliśmy podział grup pierwszej rundy DMPJ

To jedna z najlepszych informacji dla mnie w tym roku. Publiczna telewizja pokaże wszystkie rundy cyklu GP. To dobre dla rozwoju żużla na Słowacji. Powoli moje marzenia się spełniają. Jestem szczęśliwy, że ludzie na Słowacji obejrzą cykl Grand Prix za darmo. – tak Vaculik skomentował informację o tym, że cykl GP na Słowacji pokaże otwarta, dostępna dla każdego obywatela telewizja.

Później słowacki rodzynek w żużlowej stawce został zapytany o potencjalną rundę Grand Prix w swoim państwie. Obchodzący w dzień konferencji 33. urodziny zawodnik przyznał, że byłoby to absolutne spełnienie marzeń. Zaproponował również konkretną lokalizację – piłkarski stadion w Bratysławie.

Grand Prix na Słowacji? Wow, to kolejne marzenie. Jeśli tak się stanie, to będzie coś niesamowitego. To jedno z moich marzeń, żeby kiedyś Grand Prix odbyło się na przykład w Bratysławie na pięknym stadionie, w pięknym mieście.

Vaculik powiedział, że jest już tak naprawdę przygotowany do sezonu. Całość przygotowań poszła po jego myśli i nie może się doczekać, żeby dać z siebie wszystko na torze.

Tak, mogę powiedzieć, że jestem gotowy na sezon. Oczywiście mam parę rzeczy, które jeszcze będę chciał wypróbować, ale oczywiście jestem gotowy. Dobrze czuję się na motocyklu, a moje silniki są bardzo szybkie […] Mój indywidualny cel na ten sezon to po prostu pokazanie się z jak najlepszej strony. Jestem zadowolony z moich motocykli, silników, całego mojego teamu. Wszystko jest w moich rękach. – powiedział zawodnik ebut.pl Stali Gorzów.

Padło również pytanie o to, czy kontynuowana będzie współpraca Martina z byłym żużlowcem, Bjarne Pedersenem. Słowak udzielił twierdzącej odpowiedzi.

-Bjarne Pedersen nadal jest ze mną. Jestem bardzo zadowolony z tej współpracy i tego, że jest częścią mojego teamu. Jest doświadczony i bardzo profesjonalny i bardzo doceniam, że Bjarne jest ze mną. Zawsze szukamy czegoś, by być lepszym i szybszym. – zakończył 33-latek.

MAGAZYN Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *