Przejdź do treści
Aktualności/Krajowa Liga Żużlowa

Fatalny upadek w Gnieźnie. Lider Kolejarza Opole zabrany do szpitala – są nowe informacje

Liga Szwedzka
Fot. Veronica Larsson

Autor: Krzysztof Choroszy

Fatalny upadek w Gnieźnie. Lider Kolejarza Opole zabrany do szpitala – są nowe informacje

W sobotnie popołudnie obywał się rewanżowy mecz półfinałowy 2. Ligi Żużlowej, między Startem Gniezno a Kolejarzem Opole. Spotkaniu towarzyszyło ogromne napięcie i widać było, że każda z ekip chcę awansować do finału. W 7 wyścigu mieliśmy bardzo groźnie wyglądający upadek trzech zawodników.

W wejściu w pierwszy łuk Tim Soerensen zachaczył o bok motocykla Oskara Polisa, który został wystrzelony w stronę bandy. Następnie Oskar żużlowiec mocno uderzył o tor i złapał się od razu za biodro. Na torze od razu pojawiła się karętka, do której trafił lider Kolejarza Opole. Z tego, co przekazał trener gości, Polis uskarżał się na ból miednicy i żeber. Na tor upadli również Soerensen i Łęgowik, jednak z ich stanem zdrowia jest wszystko w porządku.

Oskar Polis w tym sezonie jest niezaprzeczalnym liderem OK Bedmet Kolejarza Opole. Posiada on drugą najlepszą średnią w całej 2. Lidze Żużlowej. Kontuzja lidera była ciosem w stronę opolan, którzy walczyli ze Startem o awans do finału całej ligi. Ostatecznie w tej walce polegli i zakończyli sezon.

Na szczęście klub po meczu przekazał pozytywne informacje o Polisie. Zawodnik uniknął złamań.

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *