Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Unia Leszno jedzie do Gorzowa. Stal pewnie pokona „Byki”? [AWIZOWANE SKŁADY]

Unia Leszno
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Krzysztof Choroszy

Unia Leszno jedzie do Gorzowa. Stal pewnie pokona „Byki”? [AWIZOWANE SKŁADY]

Najbliższy weekend będzie bardzo ubogi w rywalizację w PGE Ekstralidze. Odbędzie się bowiem tylko jedno spotkanie, które zostanie rozegrane w Gorzowie Wielkopolskim. Tam miejscowa Ebut.pl Stal podejmie Fogo Unię Leszno. Spotkanie to zostało przełożone na niedzielny termin, a poprzednio odwołano je ze względu na niekorzystne prognozy pogody. Dzisiaj natomiast poznaliśmy awizowane składy na ten pojedynek.

Ebut.pl Stal Gorzów po długim czasie w końcu będzie miała okazje pojechać przed własną publicznością. Ostatnie rozegrane domowe spotkanie na stadionie im. Edwrada Jancarza odbyło się 5 maja, a ich przeciwnikiem był wtedy Krono-Plast Włókniarz Częstochowa. Teraz do spotkania z leszczynianami podejdą, by dołożyć kolejne zwycięstwo na swoim stadionie po fantastycznym w ich wykonaniu wygranym starciu wyjazdowym w Toruniu. Leszczynianie natomiast do Gorzowa jadą po porażce w Częstochowie. Pod Jasną Górą „Byki” pokazały jednak, że nie można ich skreślać i do końca walczyły o zwycięstwo. Fantastycznie pokazał się debiutujący wtedy w PGE Ekstralidze Benjamin Cook. Australijczyk również w niedzielę będzie miał okazję pokazać się publiczności.

W awizowanym zestawieniu menadżer Rafał Okoniewski postawił bowiem na rewelację ostatniej kolejki. Cook zastąpił Janusza Kołodzieja, co oznacza, że najprawdopodobniej Unia nie skorzysta z zastępstwa zawodnika za swojego lidera, podobnie do meczu w Częstochowie. Skład jednak nieco się zmienił, gdyż pod numerem jeden znów pojedzie Bartosz Smektała. Z „trójką” natomiast zobaczymy Australijczyka. W parze ze Smektałą występować będzie Lebiediew ustawiony pod numerem dwa.

Z kolei w składzie Stali Gorzów trener Stanisław Chomski znów postanowił zmienić coś w numerach startowych swoich zawodników. Względem spotkania w Toruniu miejscami zostali zamienieni Woźniak i Miśkowiak. To oznacza, że stały uczestnik cyklu Grand Prix dwukrotnie pojedzie w parze z Martinem Vaculikiem. Z kolei popularny „Misiek” pod taśmą dwa razy ustawi się razem z Oskarem Fajferem.

Spotkanie pomiędzy Ebut.pl Stalą Gorzów a Fogo Unią Leszno rozpocznie się w sobotę o godzinie 19:30. Transmisję z tego meczu kibice będą mogli oglądać na antenie Eleven Sports 1.

Awizowane składy:

Ebut.pl Stal Gorzów

9.Martin Vaculik
10.Szymon Woźniak
11.Oskar Fajfer
12.Jakub Miśkowiak
13.Anders Thomsen
14.Oskar Paluch
15.Jakub Stojanowski
16.

Fogo Unia Leszno

1.Bartosz Smektała
2.Andrzej Lebiediew
3.Benjamin Cook
4.Keynan Rew
5.Grzegorz Zengota
6.Hubert Jabłoński
7.Antoni Mencel
8.
Stal Gorzów
Fot. Marta Astachow
447884137 10229222845770024 1873667435896706933 n 1
Fot. Paweł Wilczyński

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *