Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/SGP / SEC / SON / SWC

Uczestnik SGP 2 niespodziewanie kończy karierę

SGP 2
Fot. Lokomotiv Daugavpils

Autor: Jakub Bielak

Uczestnik SGP 2 niespodziewanie kończy karierę

Sensacyjne informacje dotarły ze Szwecji. Jak możemy przeczytać na profilu na Instagramie Gustav Grahn kończy swoją karierę żużlową. Jest to o tyle niespodziewane, że młody Szwed jest aktualnym stałym uczestnikiem cyklu SGP 2.

Adam Skórnicki: “Nie było różowo od samego początku”

Zawodnik przekazał, że stracił w tym sezonie motywację i radość z jazdy na żużlu. 19-latek przyznał, że już od jakiegoś czasu walczył, by nadal jeździć na żużlu i czerpać z tego satysfakcję. Szwedzki junior odchodzi od sportu, by, jak sam pisze, znów poczuć się dobrze.

obraz 2023 06 28 124311036
Żródło: Instagram

Grahn był uczestnikiem tegorocznego cyklu SGP 2. Po dwóch rundach zgromadził na swoim koncie dwanaście punktów w klasyfikacji generalnej, co dawało mu dziesiąte miejsce w klasyfikacji przejściowej. 19-latek pokazał się z bardzo dobrej strony w Pradze, gdzie wszedł do półfinału. Natomiast na trudnym torze w Gorzowie nie zdołał zdobyć ani jednego „oczka”. Możliwe, że to właśnie ten występ przelał czarę goryczy.

W 2. Lidze Żużlowej w barwach Lokomotivu Daugavpils Grahn legitymował się w sezonie 2023 średnią 1,467 punktu na bieg. Szwed wystąpił w czterech meczach polskiej ligi.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *