Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Żużel. Trener Włókniarza wyjaśnia brak rezerw taktycznych we Wrocławiu „Chciałem, żeby inni też znaleźli”

Trener Włókniarza
Fot. Paweł Wilczyński

Autor: Paweł Płóciniak

Żużel. Trener Włókniarza wyjaśnia brak rezerw taktycznych we Wrocławiu „Chciałem, żeby inni też znaleźli”

Krono-Plast Włókniarz Częstochowa w zaległym spotkaniu dziewiątej kolejki PGE Ekstraligi we Wrocławiu nie dał rady postawić się gospodarzom i przegrał 54:36. W trakcie meczu Janusz Ślączka nie zdecydował się na zastosowanie manewrów taktycznych pomimo słabszej dyspozycji krajowych seniorów i cała piątka seniorów odjechała minimum regulaminowe cztery wyścigi.

– Na pewno Mikkel i Leon zasłużyli na zmiany, ale chciałem, żeby inni też znaleźli, dlatego dostawali szansę, bo nie wiadomo czy jeszcze tutaj nie wrócimy. – przyznał trener Włókniarza w pomeczowej mix-zone.

Polscy seniorzy Włókniarza w tym spotkaniu zanotowali razem 9 punktów. 6 z nich zdobył Kacper Woryna, a tylko 3 reprezentujący Betard Spartę w latach 2015-2020 Maksym Drabik. Początek dla tej dwójki był bardzo nieudany, dopiero pod sam koniec zaczęli spisywać się lepiej m.in. Woryna wygrał wyścig trzynasty, a Drabik walczył o zwycięstwo do samego końca z Bartłomiejem Kowalskim.

– Zmiany były po każdym biegu, Maks i Kacper szukali prędkości do samego końca i coś tam pod koniec znaleźli, ale mówię, to nie było to, żeby wygrywać biegi. – twierdzi

Goście nie stosowali rezerwy taktycznych, jak powiedział trener Janusz Ślączka ze względów na fazę play-off. Nie wykluczone, że w niej dojdzie do kolejnego spotkania pomiędzy Betard Spartą Wrocław, a Krono-Plast Włókniarzem Częstochowa. Wtedy już nie będzie można sobie pozwolić na błędy, które można dopuścić jeszcze w rundzie zasadniczej.

Zawodnicy tutaj pojeździli, wiadomo, że jeżdżą po to, żeby wygrywać biegi, ale naprawdę nie było łatwo. Powtarzam to, że można było zrobić zmianę, ale dwa-trzy punkty więcej i meczu i tak byśmy nie wygrali, a jeszcze może tutaj wrócimy. – powiedział.

Żużel w TV
Fot. Paweł Wilczyński
Leon Madsen
Fot. Paweł Wilczyński

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *