Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Trans MF Landshut Devils przedłużył kontrakt z juniorem

Landshut

Autor: Sebastian Krauz

Trans MF Landshut Devils przedłużył kontrakt z juniorem

Trans MF Landshut Devils rozpoczyna budowę składu na przyszły sezon w eWinner 1 Lidze. Klub jakiś czas temu poinformował o przedłużeniu umowy z Norickie Blödornem a dzisiaj klub poinformował o zatrzymaniu kolejnego zawodnika.

Kontrakt z klubem z Bawarii przedłużył drugi z juniorów ekipy z Niemiec, czyli Erik Bachhuber. Jako poinformował klub, przed meczem domowym play-off z Krosnem „Diabły” i 18-letni Erik Bachhuber doszli do porozumienia w sprawie przedłużenia kontraktu do końca 2024 roku.

Bachhuber zaliczył spory progres w tym sezonie. W miniony sezon (w 2 Lidze Żużlowej) zakończył ze średnią 0,931. Wtedy reprezentował jeszcze barwy innego niemieckiego klubu, który startował wtedy w polskiej lidze, czyli Wölfe Wittstock. W tym roku natomiast Bachhuber legitymuje się średnią 1,100 i wraz z Blödornem tworzą bardzo mocną formacje juniorską w eWinner 1 Lidze.

Erik jest ważną częścią naszego planowania i jesteśmy mega zadowoleni z jego rozwoju. Po prostu fajnie jest pracować z tak młodym i utalentowanym żużlowcom– powiedział Bernhard Muggenthaler.

– Nie musiałem się długo zastanawiać. Klub i środowisko są na szczycie, kibice są wybitni i czuję się tu jak w domu. Porozumienie na następne dwa lata to najlepsze, co mogło mi się przytrafić – mówi Erik Bachhuber.

Fot. Michael Eder/Trans MF Landshut Devils Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *