Przejdź do treści
Aktualności/Turnieje Drużynowe

Torunianie górą u siebie! Fenomenalni Paluch i Hurysz! III Runda Półinfałowa DMPJ [RELACJA]

Hurysz
Fot. Sandra Rejzner

Autor: Krzysztof Choroszy

Torunianie górą u siebie! Fenomenalni Paluch i Hurysz! III Runda Półinfałowa DMPJ [RELACJA]

W piątkowe popołudnie w Toruniu odbyła się kolejna półfinałowa runda Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Najmłodsi powalczyli w kolejnym turnieju o awans do finału rozgrywek.

Do zawodów przystąpiły cztery drużyny: gospodarze z Torunia, Arged Malesa Ostrów, gorzowska Stal i Wilki Krosno. W ostatnim półfinale DMPJ w Gorzowie zwyciężyli miejscowi nad drugą ekipą z Ostrowa. Wyraźnie wtedy odstawały zespoły toruński i krośnieński.

Zawodnicy wystartowali na MotoArenie o godzinie 17:00. Na początku otrzymaliśmy informację, że Jakub Stojanowski wycofał się z udziału w zawodach, co oznaczałoby, że Stal Gorzów pojedzie bez dwóch zawodników: Stojanowskiego i Ralcewicza, niepojawiającego się na starcie. Fantastyczne otwarcie mieli gospodarze, którzy po pierwszej serii prowadzili z dorobkiem 10 punktów. Fatalny start zanotowali ostrowianie, którzy po czterech biegach mieli na koncie zaledwie jedno „oczko”, a po upadku w zawodach nie pojechał już Jakub Poczta. Kolejne cztery wyścigi przyniosły utrzymanie się na fotelu lidera przez torunian.

Gonić ich próbowali gorzowianie, którzy we dwójkę byli kompletni po dwóch seriach startów. Po trzeciej serii startów nadal prowadzili gospodarze, jednak przewaga nad drugą Stalą Gorzów zmniejszyło się do tylko jednego punktu. Do prowadzącej dwójki dołączyły Wilki, które miały już tylko 3 „oczka” straty do torunian. Przed biegami nominowanymi prowadzili gospodarze, minimalnie za nimi byli gorzowianie i krośnianie. Walka o zwycięstwo zapowiadała się do samego końca i rzeczywiście tak się stało, gdyż zwycięzcę poznaliśmy w ostatnim biegu.

Ostatecznie różnicą jednego „oczka” wygrali zawodnicy KS Toruń, za nimi zawody ukończyli gorzowianie i krośnianie, którzy zgromadzili równą liczbę punktów, a ostatnie miejsce zajęła ekipa z Ostrowa, zdecydowanie odstająca od pozostałych drużyn.

Najbardziej wyróżnili się zawodnicy Stali Gorzów, którzy w dwójkę zdobyli łącznie 33 punkty, a Oskar Paluch był prawie niepokonany, zdobywając 17 „oczek”. Tylko punkt mniej zdobył Oskar Hurysz. W drużynie Apatora wszyscy młodzieżowcy pojechali na bardzo dobrym poziomie, co przełożyło się na zwycięstwo w zawodach. W zespole Wilków najlepiej zaprezentował się Szymon Bańdur, z kolei do lepszej pozycji całego składu zabrakło Krzysztofa Sadurskiego, który nie pojechał tak dobrze, jakby mógł. Największym rozczarowaniem dnia można nazwać całą drużynę Arged Malesy Ostrów, gdyż ich dyspozycja z zawodów w Toruniu nie była taka, jak w najlepszych meczach tego sezonu w wykonaniu Ostrovii.

KS Toruń: 34

NrNazwiskoIIIIIIIVVRazem
1Oskar Rumiński312129
2Mateusz Affelt2212310
3Krzysztof Lewandowski3310w7
4Antoni Kawczyński22w318
17Jakub Breński

Arged Malesa Ostrów: 17

NrNazwiskoIIIIIIIVVRazem
5Sebastian Szostak012317
6Filip Seniuk1101u3
7Jakub Pocztaw0
8Jakub Krawczykdd3306
18Gracjan Szostak00101

Stal Gorzów: 33

NrNazwiskoIIIIIIIVVVIRazem
9Oskar Paluch33332317
10Oliwier Ralcewiczwwwww0
11Jakub Stojanowskinsnsns0
12Oskar Hurysz33322316
19

Orlen Cellfast Wilki Krosno: 33

NrNazwiskoIIIIIIIVVRazem
13Krzysztof Sadurski212016
14Szymon Bańdur1223210
15Denis Zieliński121239
16Piotr Świercz2d3128
20

Magazyn Żużlowy – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *