Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Żużel. Trzy nazwiska zostają w Ostrowie!

Żużel
Fot. Anna Kłopocka/ TŻ Ostrovia

Autor: Krzysztof Grzęda

Żużel. Trzy nazwiska zostają w Ostrowie!

Równo w południe na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim rozpoczęła się konferencja prasowa odnośnie przyszłości tego zespołu. Zostały potwierdzone bardzo ważne informacje ws. drużyny na przyszły sezon.

Prezes Ostrovii, Waldemar Górski bardzo szybko przeszedł do szczegółów i ogłosił, że funkcje trenera nadal będzie pełnił Mariusz Staszewski, a w klubie cały czas będą występować Jakub Krawczyk i Sebastian Szostak. Są to bardzo pozytywne informacje dla kibiców tej drużyny i są oni z tego bardzo zadowoleni.

Mariusza Staszewskiego łączono z bardzo dużą ilością klubów. Mówiło się, że może on trafić m.in. do Stali Gorzów, gdzie miałby zastąpić Stanisława Chomskiego. Obecny trener gorzowian ma jednak jeszcze ważną umowę na przyszły sezon i to on będzie prowadził ten zespół w przyszłych rozgrywkach. Spekulacje odnośnie przyszłości Staszewskiego nabrały rozpędu szczególnie po domowym spotkaniu z Falubazem. Szkoleniowiec Ostrovii udzielił wtedy wywiadu, w którym mówił, że rozważa swoją dymisję. Tak się jednak nie stało i ostatecznie nadal będzie prowadził ostrowski zespół.

Dużo się mówiło o moim odejściu, myślę, że ta konferencja była potrzebna. Zaczęliśmy budowę składu na następny rok, ze względu na to, walczymy jeszcze o Ekstraligę to przedstawiamy dwa nazwiska, które w przypadku awansu, czy jego braku będą nami na 100%. – mówił podczas konferencji.

Na kolejny sezon w Ostrowie zostaje również Jakub Krawczyk. W jego przypadku mówiło się, że transfer do Sparty Wrocław jest już przesądzony i miał on zostać następcą Bartłomieja Kowalskiego. Ostatecznie z tego transferu nic nie wyszło, co stawia Wrocławian w dość trudnej sytuacji odnośnie budowy formacji młodzieżowej na sezon 2024.

Podjęliśmy wspólnie z trenerem i prezesem taką decyzję. Troszeczkę dużo się działo wokół mnie, było dużo różnych spekulacji. Myślę, że po dzisiejszej konferencji wszyscy będą wiedzieć, co będzie w przyszłym roku, więc miło mi, w 2024 roku będę mógł dalej reprezentować barwy Arged Malesy Ostrów. – tak Krawczyk skomentował swoją przyszłość

Pozostanie na kolejny sezon w Ostrowie ogłosił również drugi junior Ostrovii, Sebastian Szostak. Podobnie jak Krawczyk, miał on przenieść się do Ekstraligi na ostatni sezon startów w gronie młodzieżowców. Lecz ostatecznie będzie kontynuował karierę na stadionie przy ulicy Piłsudskiego.

Również tak jak Kuba, zostajemy razem w Ostrowie i będziemy jeździli w następnym sezonie razem jako juniorzy. – powiedział krótko.

Ze słów prezesa jak i trenera wynika, że Ostrovia planuje powalczyć w przyszłym sezonie o awans do Ekstraligi. Ostrowski zespół cały czas walczy o awans i wedle słów Mariusza Staszewskiego rozmowy przebiegają dwufazowo, w przypadku awansu do Ekstraligi i jego braku. Aby awansować już w tym roku, to musieliby dokonać wręcz niemożliwego, czyli pokonać Falubaz Zielona Góra w półfinale, a w finale lepszą drużynę z pary Polonia Bydgoszcz i ROW Rybnik. Ostrovia rozpocznie rywalizacje w kolejnej fazie play-off już w najbliższą sobotę, na domowym torze podejmą właśnie zielonogórzan.

MAGAZYN ŻUŻLOWY – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *