Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/Krajowa Liga Żużlowa

2. Liga wkracza w decydującą fazę. Grupa Azoty Unia Tarnów – Texom Stal Rzeszów [ZAPOWIEDŹ]

Unia Tarnów
Fot. Jakub Malec

Autor: Paweł Płóciniak

2. Liga wkracza w decydującą fazę. Grupa Azoty Unia Tarnów – Texom Stal Rzeszów [ZAPOWIEDŹ]

W sobotę rozpoczniemy fazę play-off w rozgrywkach 2. ligi żużlowej. Zwycięzca rundy zasadniczej Texom Stal Rzeszów zmierzy się z czwartą drużyną w tabeli Grupa Azoty Unią Tarnów, która będzie gospodarzem pierwszego spotkania półfinałowego.

Po 14. rundach 2. ligi żużlowej czas na decydującą fazę w kontekście walki o awans na szczebel wyżej. W pierwszym spotkaniu półfinałowym zmierzą się Grupa Azoty Unia Tarnów i Texom Stal Rzeszów. Zdecydowanym faworytem tego dwumeczu będzie zwycięzca rundy zasadniczej, czyli zespół z Rzeszowa, jednak w pierwszym spotkaniu „Jaskółki” na pewno będą chciały osiągnąć jak najlepszy wynik na swoim torze, żeby przed rewanżowym starciem być na lepszej pozycji.

W rundzie zasadniczej dwukrotnie „Derby Południa” padły łupem Texom Stali. Na początku sezonu pokonali Tarnowian 53:37, a w ostatniej kolejce 46:42 wtedy wynik spotkania został zaliczony po trzynastu wyścigach. W zespole Unii Tarnów wiele się zmieniło od tego spotkania na własnym torze w pierwszej rundzie 2. ligi. Pojawiło się kilka nowych twarzy Paweł Miesiąc, Marko Lewiszyn czy Szymon Bańdur. Każdy z nich dał wiele jakości drużynie, która będzie teraz starała się sprawić niespodziankę w walce o finał.

Skład tarnowskiej unii uzupełniają Rene Bach, Matic Ivačič oraz Ernest Koza. Cała trójka bardzo dobrze w tym sezonie spisuje się na domowym torze, czego potwierdzeniem są ich średnie biegowe na torze w Tarnowie, które wynoszą u każdego powyżej dwóch punktów na bieg. Ostatnio „Jaskółki” zmierzyły się z drużyną z Rzeszowa na wyjeździe, gdzie przegrali 46:32 po trzynastu biegach. Pomimo takiej wysokiej porażki Tarnowianie trzymali się gospodarzy do połowy spotkania, co może napawać optymizmem przed rewanżowym spotkaniem w półfinale, jednak najpierw muszą wykonać bardzo dobrą robotę w pierwszym pojedynku.

W Texom Stali Rzeszów desygnowano najlepsze możliwe na ten moment zestawienie. W nim nie zabrakło oczywiście dwójki Polaków Marcina Nowaka i Krystiana Pieszczka, którzy legitymują się odpowiednio piątą oraz siódmą średnią w całej lidze. Z piątki seniorów Rzeszowian aż trzech znajdziemy w czołowej dziesiątce, poza polskimi żużlowcami mamy też w niej Petera Kildemanda. Niewątpliwie najsłabszym zawodnikiem pod numerami 1-5 jest Rafał Karczmarz, który i tak solidnie spisuje się w tym sezonie.

W Tarnowie zobaczymy pojedynek juniorów wypożyczonych z klubów PGE Ekstraligi, naprzeciwko sobie staną Wiktor Rafalski i Szymon Bańdur. W obu drużynach w awizowanym składzie nie znalazł się drugi z juniorów, który w rozgrywkach 2. ligi nie musi być zawodnikiem z polskim obywatelstwem. Texom Stal będzie podbudowana ostatnim zwycięstwem właśnie z Unią Tarnów. W sobotę zwycięzcy rundy zasadniczej będą chcieli zrobić pierwszy z czterech kroków do awansu do 1. ligi.

Składy awizowane:

Texom Stal Rzeszów:
1. Marcin Nowak
2. Peter Kildemand
3. Jacob Thorssell
4. Rafał Karczmarz
5. Krystian Pieszczek
6.
7. Wiktor Rafalski
8.

Grupa Azoty Unia Tarnów:
9. Rene Bach
10. Marko Lewiszyn
11. Matic Ivačič
12. Paweł Miesiąc
13. Ernest Koza
14. Szymon Bańdur
15.
16.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *