Przejdź do treści
Aktualności/SGP / SEC / SON / SWC

Tony Rickardsson prowadzi SGP Academy w Pradze. Okazja dla przyszłych żużlowców

Tony Rickardsson
Fot. Jarek Pabijan

Autor: Redakcja

Tony Rickardsson prowadzi SGP Academy w Pradze. Okazja dla przyszłych żużlowców

Sześciokrotny mistrz świata FIM Speedway, Tony Rickardsson, chce pomóc młodym talentom w rozwoju ich umiejętności. Wczoraj na stadionie Marketa w Pradze ruszyło SGP Academy.

To trzydniowe wydarzenie, które odbywa się po udanym starcie FIM Speedway Youth World Cup (SGP4) w lipcu 2023 roku, oferuje zawodnikom w wieku 11-13 lat idealne wprowadzenie do świata FIM Speedway, zarówno na torze, jak i poza nim.

Młodzi zawodnicy będą mogli zobaczyć najlepszych na świecie żużlowców w akcji podczas Orlen FIM Speedway GP Czech – Praga w sobotę wieczorem o 19:00.

SGP Academy jest organizowana we współpracy globalnego promotora FIM Speedway, Warner Bros. Discovery Sports, oraz globalnej organizacji motocyklowej FIM. Akademię poprowadzą Rickardsson, czterokrotny mistrz świata Greg Hancock oraz były reprezentant Czech Tomas Topinka.

W wydarzeniu wezmą udział chłopcy i dziewczynki z ośmiu krajów, w tym z Czech, Szwecji, Danii, Niemiec i Łotwy, a także zawodnicy z Australii, USA i Argentyny. Młodzi żużlowcy będą mieli wiele okazji, aby doskonalić swoje umiejętności na torze treningowym stadionu Marketa. Oprócz tego, wezmą udział w losowaniu numerów startowych, konferencjach prasowych oraz nauczą się, jak pracować z mediami i social mediami. W sobotę będą towarzyszyć Rickardssonowi na torze, oglądając SGP Qualifying Practice oraz Orlen FIM Speedway GP Czech – Praga.

unnamed 2
Fot. Jarek Pabijan

SGP4 powróci do szwedzkiej Malilli w sobotę, 15 czerwca, gdzie zostanie wyłoniony najmłodszy mistrz świata.

Rickardsson, który zdobył sześć tytułów mistrza świata FIM Speedway, podkreśla, że w SGP Academy chodzi o naukę i rozwój umiejętności. „Nie chodzi o prędkość na tym etapie. Ważne jest, aby od początku uczyć ich właściwej techniki” – mówi Rickardsson. – „Chcemy pokazać, jak wygląda weekend Grand Prix i pozwolić im śledzić wszystkie etapy, od kwalifikacji po wyścigi. Mamy szeroki zakres narodowości i zarówno chłopców, jak i dziewczynki. To naprawdę świetne. Jestem pod wrażeniem wysiłku, jaki wszyscy rodzice włożyli, aby tu przyjechać.”

„Ci, którzy przyjechali spoza Europy, będą mieli szansę przyzwyczaić się do motocykla i dobrze się przygotować przed kolejnym wydarzeniem SGP4 w Malilli. To idealne przygotowanie” – dodaje Rickardsson.

Rickardsson cieszy się, że może współpracować z Hancockiem i Topinką. – „Mamy silny zespół trenerów. Myślę, że będziemy dobrze współpracować. Tomas Topinka doda lokalnej wiedzy, co będzie bardzo pomocne. Mamy trzech bardzo dobrych trenerów i mam nadzieję, że uda nam się pomóc młodym zawodnikom rozwijać ich umiejętności.”

unnamed 4
Fot. Jarek Pabijan

Rickardsson jest pewien, że nie będą jedynymi ekspertami, którzy udzielą młodym zawodnikom cennych rad. „To świetne doświadczenie, aby zbliżyć się do zawodników Speedway GP i wyścigów. Jestem pewien, że będzie wiele pytań do zawodników GP. Często widzimy, jak zawodnicy GP pomagają młodszym, zwłaszcza tym, którzy pochodzą z tego samego kraju. To zawsze miłe widzieć.”

Organizacja takich wydarzeń jak SGP Academy jest częścią wizji Warner Bros. Discovery Sports, aby inspirować młodych zawodników do dążenia do sukcesów w Speedway GP.

Rickardsson jest zadowolony, że młode talenty mają szansę zabłysnąć na scenie FIM Speedway. „Myślę, że to ogromna korzyść dla mistrzostw. Bycie na tym samym torze, co zawody GP, jest wspaniałe. To świetny pakiet, który Warner Bros. Discovery Sports przygotowało.”

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

×