Przejdź do treści
Aktualności/Metalkas 2. Ekstraliga

Tomasz Gapiński: „Zawsze treningi zaczynam od grudnia i jest to dla mnie początek przygotowań”

Tomasz Gapiński

Autor: Sebastian Krauz

Tomasz Gapiński: „Zawsze treningi zaczynam od grudnia i jest to dla mnie początek przygotowań”

Tomasz Gapiński po trudnym sezonie w PGE Ekstralidze postanowił zmienić otoczenie i w sezonie 2023 będzie startował w barwach klubu z Łodzi. W rozmowie z klubowymi mediami zawodnik powiedział, jak przygotowuje się do nowego sezonu i jak przygotowuje sprzęt.

Tomasz Gapiński w sezonie 2022 wrócił do PGE Ekstraligi, ale jak się okazało, był to ciężki powrót. Doświadczony Polak wystąpił w 14 meczach i pojawił się 60 razy na torze. Wygrał raptem 8 biegów, 16 razy był drugi a 14 razy trzeci. W 22 biegach nie zdobył punktów. Uzyskał średnią biegopunktową na poziomie 1,267 co było 39 wynikiem w całej lidze.

W sezonie 2023 Tomasz Gapiński będzie startował w barwach H. Skrzydlewska Orła Łódź. Obecnie zawodnik przygotowuje się do nowego sezonu, o czym opowiedział sam zawodnik w rozmowie z klubowymi mediami.

Chris Holder czeka na narodziny córki

– Zawsze treningi zaczynam od grudnia i wówczas można powiedzieć jest to dla mnie początek przygotowań. Dostałem informację od Michała Płachcińskiego, co będziemy w tym okresie robić. Nie ukrywam, że z niektórymi ćwiczeniami spotkałem się pierwszy raz, ale to dobrze, bo człowiek uczy się całe życie – powiedział zawodnik – powiedział Tomasz Gapiński w rozmowie z klubowymi mediami.

Zawodnik powiedział także ile motocykli oraz silników przygotowuje na sezon 2023

Ruszyliśmy już na warsztacie z przygotowaniami – mówi Tomasz Gapiński. Zamówione części już docierają, więc zaczynamy składać sprzęt. Przygotowuję trzy motocykle. Wiadomo, że różnie bywa w sporcie żużlowym, bo zdarzają się upadki, więc wolę być przygotowany też na takie sytuacje. Będę miał gotowe trzy jednostki i trzy silniki – dodał.

Fot. Anna Kłopocka / TŻ Ostrovia

ODWIEDŹ MAGAZYN ŻUŻLOWY ONLINE – BEST SPEEDWAY TV NA KANALE YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *