Przejdź do treści
Aktualności żużlowe/PGE EKSTRALIGA

Szymon Woźniak i Denis Zieliński w Best Speedway TV o udanym początku sezonu i celach przed sobą

Szymon Woźniak i Denis Zieliński w Best Speedway TV o udanym początku sezonu i celach przed sobą

Autor: Redakcja

[su_heading size=”28″]Szymon Woźniak i Denis Zieliński w Best Speedway TV o udanym początku sezonu i celach przed sobą[/su_heading]

Udany początek sezonu

Denis Zieliński w rozmowie z Krystianem Natońskim podkreślił, że sporo zainwestował w siebie i w sprzęt. Zmienił mechanika (teraz jest to były mechanik Nickiego Pedersena), ma nowe silniki od Ryszarda Kowalskiego, które mu pasują. Cieszy się, że

Wszystko się dobrze połączyło.

Denis zauważa też, że jest o rok starszy, mądrzejszy i bardziej doświadczony. W zeszłym roku nabierał doświadczenia, tak samo jak podczas swojego debiutanckiego sezonu w Gdańsku, a dziś korzysta z tego, czy się nauczył. Trenował też dużo w zimie, niejednokrotnie dwa razy dziennie, dlatego dziś czuje się dobrze i z tego też wynikają jego dobre występy, a pamiętajmy, że jest wyróżniającym się juniorem PGE Ekstraligi i jednym z bardziej pewnych punktów GKM-u Grudziądz. Mówiąc o zawodach o Brązowy Kask Denis mówi, że jest mu nieco szkoda, że nie udało się stanąć na podium, ale 4. Miejsce nie jest najgorsze, szczególnie biorąc pod uwagę, w jakim miejscu był w zeszłym roku.

Szymon Woźniak mówi, że nie ma złotej recepty na dobre wyniki. Z wiekiem, z bagażem doświadczenia udaje mu się lepiej składać poszczególne elementy, co pomimo różnicy wieku pomiędzy zawodnikami, potwierdza słowa Zielińskiego. łączy ich też zresztą udana współpraca z Ryszard Kowalski oraz dobre przygotowanie fizyczne. Woźniak ma jednak za sobą również silny zespół Stali, w którym jest świetna atmosfera i który na początku sezonu prezentuje się znakomicie. Ogólnie rzecz biorąc, IMP z 2017 roku zwraca uwagę na to, że

Na niezłe wyniki składają się tysiące czynników.

Cele

Denis Zieliński ma cel prosty – objechać cały sezon bez kontuzji, jak najlepiej pokazać się i zdobyć jak najwięcej punktów w Ekstralidze. Zapewne zrobi wszystko, by wywalczyć z GKMem Grudziądz utrzymanie w PGE Ekstralidze. Jak na razie drużyna ma problem z dopasowaniem się do toru, ale on skupia się na sobie i nie zwraca uwagi na to, co piszą kibice w internecie.

Mówiąc o atmosferze w GKMie, Denis mówi, że pomagają sobie nawzajem, omawiają mecze. Przed sezonem Nicki zapowiadał, że będzie dbał o atmosferę i młody zawodnik GKMu twierdzi, że dba o zawodników, pomaga nawet przygotować tor. Bywa nerwowy, ale poza torem jest bardzo fajnym człowiekiem.

Szymon Woźniak chce być solidną podporą drużyny, chce dodawać punkty, żeby zagwarantować Stali miejsce w play offach, a potem powalczyć o medal.

Zawsze walczę o to, co jest do zdobycia indywidualnie, bez względu na to, jakie to są zawody.

Cele, jakie stawia przed sobą są zawsze maksymalne, a on czuję się coraz silniejszy i gotowy, żeby je zdobywać. Atmosfera w Stali Gorzów jest doskonała – Zmarzlik, Vaculik i Woźniak to podobne charaktery, Thomsen jest nieco inny, ale dogadują się doskonale. Dzięki dobrze dobranym charakterom łatwo osiągać lepsze wyniki. Postać trenera Chomskiego też nie jest bez znaczenia – potrafi uspokoić, ale też zrugać i zmotywować. Wszelkie nerwowe sytuacje zostają wyjaśnione pomiędzy zawodnikami i trenerem, a na zewnątrz nie wyciekają żadne niepożądane informacje.

Jak się jest zgraną paczką to nie ma znaczenia, z kim się jeździ w parze.

Jako swoją silną stronę, Woźniak wskazuje psychikę. Wie, że można mu zaufać w najważniejszych momentach. Jako swoje mankamenty wskazuje elementy techniczne, związane z jazdą i ze ściganiem, np. na pierwszym łuku, dlatego zapewne nad tymi elementami będzie pracować w dalszej części sezonu.

fot. Sonia Kaps

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *