Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Szymon Woźniak po zwycięstwie w Toruniu „Stwierdziliśmy z chłopakami, że chcemy przemówić na torze”

żużel
Fot. Marta Astachow

Autor: Paweł Płóciniak

Szymon Woźniak po zwycięstwie w Toruniu „Stwierdziliśmy z chłopakami, że chcemy przemówić na torze”

Prawie dwa tygodnie po skandalu zakończonym obustronnym walkowerem w meczu ebut.pl Stal Gorzów – ZOOleszcz GKM Grudziądz, 9-krotni Drużynowi Mistrzowie Polski odjechali pierwsze po tej sytuacji spotkanie. Rywalem był niepokonany do tej pory na swoim stadionie KS Apator Toruń. Status ten Anioły stracili po porażce 50:40 właśnie z drużyną Stanisława Chomskiego.

Gorzowianie zwyciężyli różnicą dziesięciu punktów i wywieźli 3 duże punkty do ligowej tabeli, dzięki którym zrównali się oczkami z aktualnymi srebrnymi medalistami mistrzostw kraju z Wrocławia. Goście od pierwszego wyścigu prowadzili i kontrowali wynik. Szymon Woźniak występujący pierwszy raz od kilku sezonów pod „czwórką” zanotował na swoim koncie 5+3 w pięciu startach.

Bardzo czekaliśmy na ten mecz i po prostu stwierdziliśmy z chłopakami po tym co się wydarzyło, że chcemy przemówić na torze, wynikiem sportowym, bo każdemu z nas ciężko powiedzieć cokolwiek słowami, po tym, co się wydarzyło i stwierdziliśmy, że w tej sytuacji po prostu skupimy się na naszej pracy i postaramy się w ten sposób dać trochę radości naszym kibicom. Jestem dumny z drużyny i bardzo szczęśliwy, że nam się to udało. – przyznał Woźniak.

Przed gorzowskim zespołem teraz zaległe spotkanie z siódmej rundy PGE Ekstraligi. Na stadion im. Edwarda Jancarza w niedzielę 16 czerwca przyjedzie na ten moment ostatnia drużyna w tegorocznych rozgrywkach Fogo Unia Leszno. Gospodarze będą faworytem tego pojedynku, a jeśli uda im się zwyciężyć to przeskoczą Betard Spartę Wrocław i będą zajmować drugą lokatę w tabeli.

MAGAZYN ŻUŻLOWY Best Speedway TV

Szymon Woźniak
Fot. Taylor Lanning
żużel
Fot. Paweł Wilczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *