Żużel - Best Speedway Tv

Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Jak zakończy się starcie Motoru Lublin ze Stalą Gorzów?

Motoru Lublin
Best speedway promo 1080x300 v1

Jak zakończy się starcie Motoru Lublin ze Stalą Gorzów?


Już w najbliższą niedzielę o godzinie 16.30 na stadionie przy Al. Zygmuntowskich 5 zmierzą się ze sobą drużyna Motoru Lublin ze Stalą Gorzów. Spotkanie zapowiada się emocjonująco, a wynik wcale nie jest oczywisty!


Ostatnie spotkanie w Gorzowie zakończyło się wynikiem 52:38. Moje Bermudy Stal Gorzów wygrały z Motorem Lublin w 2. kolejce PGE Ekstraligi. Wtedy Mistrz Świata – Bartosz Zmarzlik oraz Martin Vaculik nie przegrali z żadnym z rywali. Czy tego samego możemy spodziewać się podczas niedzielnego spotkania? Ostatni mecz wyjazdowy dla Koziołków zakończył się dość sporą przewagą rywali. Włókniarz Częstochowa triumfował wygrywając 56:34. Dotychczas jednak Motor Lublin był niepokonany na własnym torze. Jak będzie tym razem?


Podczas 8. rundy Stal Gorzów wygrała z Unią Leszno 47:43. Dodatkowo drużyna zdobyła punkt bonusowy. Niepokonanym liderem meczu był Martin Vaculik zdobywając 14 punktów z bonusem. Zaraz po nim najlepszy wynik osiągnęli Bartosz Zmarzlik (12 punktów) i Anders Thomsen (9 punktów). Oprócz wyżej wspomnianych zawodników, na torze w Lublinie zobaczymy Szymona Woźniaka, Rafała Karczmarza, Wiktora Jasińskiego i Kamila Nowackiego.


Motor Lublin może z pewnością liczyć na Mikkela Michelsena oraz Wiktora Lamparta. Duńczyk oraz junior lubelskiej drużyny zdobyli najwięcej punktów podczas pojedynku z częstochowskimi lwami i zaprezentowali świetną formę. Gorzej wypadł Jarosław Hampel zdobywając 6 punktów z bonusem. Podczas najbliższego spotkania oczy lubelskich kibiców z pewnością będą skierowane na kapitana drużyny – Grigorija Łagutę, który na torze w Częstochowie zdobył zaledwie 3 punkty. Nie tego drużyna oczekuje od lidera. Skład Koziołków uzupełnią: Krzysztof Buczkowski, Mark Karion, za którego na torze zobaczymy z pewnością Dominika Kuberę oraz Mateusz Cierniak.


Czy Motor Lublin udowodni kibicom, że ostatnia porażka w Częstochowie to chwilowy spadek formy i skutek pechowych defektów? A może to Stal Gorzów po raz pierwszy odniesie zwycięstwo na lubelskim owalu w tym sezonie?

fot. Emilia Hamerska – Lengas

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x