Przejdź do treści
Aktualności/PGE EKSTRALIGA

Jak zakończy się starcie Motoru Lublin ze Stalą Gorzów?

Motoru Lublin

Autor: Dominika Polesińska

Jak zakończy się starcie Motoru Lublin ze Stalą Gorzów?


Już w najbliższą niedzielę o godzinie 16.30 na stadionie przy Al. Zygmuntowskich 5 zmierzą się ze sobą drużyna Motoru Lublin ze Stalą Gorzów. Spotkanie zapowiada się emocjonująco, a wynik wcale nie jest oczywisty!


Ostatnie spotkanie w Gorzowie zakończyło się wynikiem 52:38. Moje Bermudy Stal Gorzów wygrały z Motorem Lublin w 2. kolejce PGE Ekstraligi. Wtedy Mistrz Świata – Bartosz Zmarzlik oraz Martin Vaculik nie przegrali z żadnym z rywali. Czy tego samego możemy spodziewać się podczas niedzielnego spotkania? Ostatni mecz wyjazdowy dla Koziołków zakończył się dość sporą przewagą rywali. Włókniarz Częstochowa triumfował wygrywając 56:34. Dotychczas jednak Motor Lublin był niepokonany na własnym torze. Jak będzie tym razem?


Podczas 8. rundy Stal Gorzów wygrała z Unią Leszno 47:43. Dodatkowo drużyna zdobyła punkt bonusowy. Niepokonanym liderem meczu był Martin Vaculik zdobywając 14 punktów z bonusem. Zaraz po nim najlepszy wynik osiągnęli Bartosz Zmarzlik (12 punktów) i Anders Thomsen (9 punktów). Oprócz wyżej wspomnianych zawodników, na torze w Lublinie zobaczymy Szymona Woźniaka, Rafała Karczmarza, Wiktora Jasińskiego i Kamila Nowackiego.


Motor Lublin może z pewnością liczyć na Mikkela Michelsena oraz Wiktora Lamparta. Duńczyk oraz junior lubelskiej drużyny zdobyli najwięcej punktów podczas pojedynku z częstochowskimi lwami i zaprezentowali świetną formę. Gorzej wypadł Jarosław Hampel zdobywając 6 punktów z bonusem. Podczas najbliższego spotkania oczy lubelskich kibiców z pewnością będą skierowane na kapitana drużyny – Grigorija Łagutę, który na torze w Częstochowie zdobył zaledwie 3 punkty. Nie tego drużyna oczekuje od lidera. Skład Koziołków uzupełnią: Krzysztof Buczkowski, Mark Karion, za którego na torze zobaczymy z pewnością Dominika Kuberę oraz Mateusz Cierniak.


Czy Motor Lublin udowodni kibicom, że ostatnia porażka w Częstochowie to chwilowy spadek formy i skutek pechowych defektów? A może to Stal Gorzów po raz pierwszy odniesie zwycięstwo na lubelskim owalu w tym sezonie?

fot. Emilia Hamerska – Lengas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *