Przejdź do treści
PGE EKSTRALIGA

Pora na drugi rozdział starcia toruńsko-gorzowskiego. Czy Stal przełamanie złą passę na Motoarenie? [ZAPOWIEDŹ]

starcia toruńsko-gorzowskiego
Fot. Łukasz WIlk

Autor: Marcin Boroch

Pora na drugi rozdział starcia toruńsko-gorzowskiego. Czy Stal przełamanie złą passę na Motoarenie? [ZAPOWIEDŹ]

W spotkanie zamykającym 8. kolejkę PGE Ekstraligi KS Apator Toruń podejmie u siebie ebut.pl Stal Gorzów Wielkopolski. Dla obu ekip będzie to ważny mecz, bowiem Ci pierwsi będą chcieli pozostać niepokonani na własnym torze, a drudzy z kolei będą chcieli się przełamać na MotoArenie.

KS Apator Toruń to drużyna, która w tym sezonie ma 100% skuteczność na własnym torze, gdzie zwyciężyła, jak dotąd trzykrotnie, w tym dwa razy bardzo pewnie i wysoko pokonała swojego rywala – 59:31 przeciwko Unii Leszno oraz 52:38 z wrocławską Spartą. W niedzielę jednak nie poszło im aż tak łatwo, bowiem dopiero w ostatnim wyścigu dnia zapewnili sobie zwycięstwo nad beniaminkiem z Zielonej Góry — NovymHotelem Falubazem. Mimo to nadal MotoArena została niezdobyta. Torunianie są uważani za faworyta niedzielnej konfrontacji z gorzowską Stalą, lecz sprawa bonusu ciągle pozostaje sprawą otwartą. KS Apator Toruń w 1. kolejce dość wyraźnie uległ w Gorzowie – 39:51. Zatem, aby zgarnąć komplet punktów, muszą wygrać różnicą przynajmniej 13 oczek.

Gorzowska Stal z kolei nie ma za sobą łatwych tygodni. Co więcej, ostatni raz na torze drużynowo pojawili się 26 maja, lecz wtedy bardzo wysoko przegrali na torze wicemistrza kraju — Betardu Sparty Wrocław 34:56. Następnie dwukrotnie nie byli w stanie objechać starcia z GKM Grudziądz, który finalnie zakończył się podwójnym walkowerem, na czym zdecydowanie bardziej ucierpieli gorzowianie, bowiem posypały się dość bolesne kary. Później, znowu \przez warunki atmosferyczne nie pojechali spotkania z Unią Leszno. Dla ekipy Stanisława Chomskiego wyjazd na MotoArenie zazwyczaj jest bardzo ciężko, za czym przemawiają liczby. Ostatni raz Stal pokonała „Anioły” w delegacji 17 kwietnia 2017 roku, więc ponad siedem lat temu. Od tego momentu przegrali wszystkie sześć spotkań.

O sile Apatora na MotoArenie stanowi trzech zawodników. Tercet Lambert/Sajfutdinov i Dudek tylko dwa razy nie zakończył meczu bez dwucyfrówki. Spotkało to Patryka Dudka – 9 oczek w starciu z Zieloną Górą oraz Emila Sajfutdinova w potyczce z Wrocławiem. W biegach juniorskich potrafią się bardziej również zmobilizować juniorzy.

Spotkanie KS Apator Toruń VS ebut.pl Stal Gorzów odbędzie się w niedzielę, tj. 9 czerwca o godzinie 19:15. Transmisja będzie dostęp na CANAL+Sports 5.

Awizowane składy:

KS Apator Toruń:

9. Patryk Dudek

10. Robert Lambert

11. Wiktor Lampart

12. Paweł Przedpełski

13. Emil Sajfutdinov

14. Antoni Kawczyński

15. Krzysztof Lewandowski

ebut.pl Stal Gorzów:

1. Martin Vaculik

2. Jakub Miśkowiak

3. Oskar Fajfer

4. Szymon Woźniak

5. Anders Thomsen

6. Oskar Paluch

7. Jakub Stojanowski

Apator
Fot. Kazimierz Kożuch
Piotr Baron
Fot. Kazimierz Kożuch

Dołącz do nas na facebooku – kliknij TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *