Żużel - Best Speedway Tv

Stanisław Chomski o Bartoszu Zmarzliku: „To jest zawodnik, z którego warto korzystać” | Żużel - Best Speedway TV
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer
Stanisław Chomski

Stanisław Chomski o Bartoszu Zmarzliku: „To jest zawodnik, z którego warto korzystać”

Stanisław Chomski o Bartoszu Zmarzliku: „To jest zawodnik, z którego warto korzystać”

Podczas naszego pierwszego magazynu w tym roku rozmawialiśmy z trenerem gorzowskiej Stali – Stanisławem Chomskim. Jednym z tematów był wątek Bartosza Zmarzlika jako lidera drużyny. Zapraszamy również do obejrzenia naszego magazynu z trenerem na naszym kanale youtube – kliknij TUTAJ

Bartosz Zmarzlik jest obecnie najlepszym żużlowy, zawodnikiem w Polsce i na świecie. Nieprzerwanie od 2016 roku jest liderem klasyfikacji zawodników Ekstraligi (tylko w 2019 musiał ustąpić Leonowi Madsenowi o jedyne 0,033). W ubiegłym sezonie zdobył swój trzeci już tytuł Indywidualnego Mistrza Świata na żużlu i potwierdził tym samym swoją wysoką dyspozycję. W barwach Stali Gorzów startował od 2011 roku. Z pewnością jeszcze długo będzie niekwestionowanym liderem światowego rankingu. A jakim liderem był w parku maszyn?

Najlepszy zawodnik na Świecie

– No to jest zawodnik, z którego warto korzystać. Był okres, kiedy on korzystał z tego, co stwarzał klub, czyli warunki treningowe, rozwojowe. Zawodnicy, którzy też u nas w międzyczasie w trakcie rozwoju jego kariery się przewijali, to na pewno też dało kopa w rozwoju jego kariery, a gdy już ta kariera nabrała rumieńców i zaczęła owocować w wyniki sportowe i tę jakąś stabilizację, to też można było czerpać z jego doświadczenia, które przekazywał swoim kolegą, nawet starszym od niego, które są bardzo istotne w żużlu i potrafił się nimi dzielić – mówił trener Stanisław Chomski w naszym Magazynie. 

Trener zaznaczył, że choć nie zawsze to, co pasowało Zmarzlikowi, pasowało też innym kolegom. Zaznaczył jednak, że to kwestia umiejętności, przełożenia jakiejś myśli, która może powodować rozwój tych zawodników.

Kariera trenerska Stanisława Chomskiego zbliża się ku końcowi – „Nie mogę powiedzieć, że kogoś oszukałem”

Niesamowite umiejętności

Zdaniem Pana Stanisława, jednym z kilku zawodników, którzy zyskali na pomocy kapitana, był Szymon Woźniak. Zawodnik, ten z roku na rok prezentował coraz lepszą stronę swoich umiejętności na żużlu. 

Dość dynamicznie i systematycznie podnosił swój poziom. Oczywiście przyszedł do nas jako Mistrz Polski, tego nikt mu nie zabierze, ale to był turniej jednodniowy. Akurat wykorzystał tą swoją systematyczności i wygrał, ale patrząc, jeżeli chodzi o mecze ligowe to było to różnie. Z biegiem lat ta sinusoida wyników była coraz mniejsza, ale to też nie można tak dokładnie powiedzieć, że Bartek odciska takie piętno, że to, co powie to wszystko się sprawdza. Tylko sama obecność takiego zawodnika napędza tych zawodników – powiedział Stanisław Chomski w naszym Magazynie. 

Reklamy

Jest do kogo równać

Jest do kogo równać i to jest właśnie ta wartość dodana, że jeżeli w umiejętny sposób się tymi osobowościami pokieruje, poukłada, to ten rozwój bierny, może nie bierny, ale taki samoczynny czy nie bezpośredni będzie następował, bo jednak „codzienna konfrontacja” powodowała to, że powstawały jakieś te myśli, które zostały przełożone na prace przy sprzęcie, czy prace na treningach i dawały owoc w postaci wzrostu poziomu sportowego – zakończył Stanisław Chomski w naszym Magazynie. 

Jak teraz będzie wyglądać kariera Mistrza Świata? Czy zmiana barw klubowych wyjdzie mu na dobre? 

Fot Paweł Wilczyński

BEST SPEEDWAY TV NA YouTube – CIEKAWOSTKI, NEWSY I WIELE WIĘCEJ

Stanisław Chomski o Bartoszu Zmarzliku: „To jest zawodnik, z którego warto korzystać”

Zostaw komentarz

  • redakcja@bestspeedwaytv.pl
  • tel. 571242003

Tytuł zarejestrowany w Sądzie Okręgowym w Gdańsku w rejestrze dzienników i czasopism pod numerem 2338

 2022 © Best Speedway TV | Wszelkie prawa autorskie wydawcy zastrzeżone. Kopiowanie, przetwarzanie, rozpowszechnianie materiałów w całości lub w części bez zgody redakcji jest zabronione.

×